"FIBA takvimini dikkate almadık"
20.05.2017 - 12:43

FIBA takvimi ile çakışan THY Euroleague takvimi hakkında açıklamalarda bulunan Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu yine gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu.

"NBA oyuncularına milli takım için izin vermeyince kimse birşey diyemiyor. 18 ay önce oluşturduğumuz anlaşmayı tekrarladık, yeni FIBA takvimi bizim takvimimiz oluşturulurken dikkate alınmadı. Eurocup oyuncularının milli takıma gitmeleri için elimizden geleni yapacağız, orada daha az maç var. Ancak THY Euroleague için bu mümkün değil."

Yorumlar


mete Mesela FB'li Melih Euroleague maçlarında zaten süre almıyor, milli maçlarda da oynamazsa iyice paslanır..
20-05-2017 19:15
hay bin kunduz leons, euroleague böyle bir organizasyon işte. şampiyonları almıyorlar. sen yine de şampiyon olmaya çalış belki bir gün kurallar değişir.
20-05-2017 15:16
ballokum Çok iyi düşünülmüş, şahane, önü açık bir organizasyon. Takımları FİBA'nın köhne çemberininin ya da hapishanesinin diyelim içinden çıkaran bir organizasyon. İçine girme hakkı olmayan kulüp taraftarları haliyle çok üzülüyorlar bu duruma. Yapacak bir şey yok. Eurocup var işte, oraya katılabilirler. Bence zamanal belki yerel liglere de gerek kalmayacak. Zaten milli maçlar falan da kalkmalı. Sonuçta ırkçılık temelli şeylerdir milli maçlar.
20-05-2017 15:16
Ariel Asıl boş laflar bu saçma sapan yorumlar.... Euroleague Avrupa'nın NBA'i olma yolunda ilerliyor, 5-8 yıl içinde Euroleague artık yerel liglerde oynamayan, 20 veya biraz üstünde takımın sadece bu klasmanda mücadele edeceği ve NBA gibi 3 milyar dolar olmasa da bir kaç yüz milyon euro yayın hakkı olan bir super league haline dönüşecektir. aşağıda gördüğünüz ve her yorumu sadece saçmalık olan troller ise dikkate alınmaya değmez.
20-05-2017 13:17
LEONS BUNLAR BOŞ LAFLAR..EUROLİGTE PARAYI BASAN EUROLİGE ALINIYOR..ÜLKE ŞAMPİYONLARININ KATILAMADIĞI BİR SPOR ORGANİZASYONU HANGİ BRANŞTA VAR..ANA SPONSOR DOĞUŞ GRUBU NE KADAR ÖDEYEREK FİNALİ İSTANBULA ALDIRDI ACABA...
20-05-2017 12:55

Yorum Yazın


Tweetlerimiz