EuroLeague 2019-2020 sezonundan itibaren 18 takımla oynanacak
12.04.2018 - 18:31

EuroLeague Yönetim Kurulu toplanarak gündemdeki konularla ilgili kararlar aldı ve şu açıklamayı yayınladı: 

"EuroLeague Yönetim Kurulu ligdeki takım sayısının arttırılmasına ilişkin yaptığı görüşmelerde, 2019-2020 sezonunda takım sayısınını 18'e çıkarılması ve bu gelecek takımların Fransa ile Almanya'dan seçilme önceliği konusunda anlaşma sağladı. Almanya'dan Bayern Munich'e 2 sezon için wild card verilmesi kararlaştırılırken, Fransa cephesinde ASVEL Villeurbanne kulübünün, sunulan minimum gerekliliikleri sağlamasının ardından 2 sezon wild card alabileceği belirtildi.

Öte yandan kurul Panathinaikos'un sahibi Bay Dimitris Giannakopoulos'un yaptığı demeçlerin EuroLeague'e zarar verdiği ve bu söylemlerin bir an önce son bulması gerektiğiyle ilgili görüş birliğine vardı. Tüm kulüpler Panathinaikos'a ve onun tarihine saygı duymaktadır. Giannakopoulos'un var olan cezasının kaldırılmasına yönelik ve EuroLeague CEO değişikliği talebi de, kendisinin toplantıyı oylamadna önce terketmesinin ardından rededdildi."

Yorumlar


Enver Amaçları Fransa da basketbolun gelismesini sağlayarak pastayı büyültmek. Yıllardır İngiliz takımlarına yalvardı euroleague yönetimi her sezon öncesi bir wildcard sizindir dedi A lisansı da vereceğim ertesi yıl gelin dedi ama nafile... Hatta Londra da 2 yıl üst üste f4 yapacaklardı ilk f4 ilgisiz kötü geçince ertesi yıl Londra dan aldılar organizasyonu
13-04-2018 13:07
Erol Ah be mertbaba, kendinizi kandırmaya devam edin. Bayanlar eurocup'da ufak bir başarı pırıltısı gördüğünüzde salonu dolduruyorsunuz, biz euroleague'de şampiyonluğa oynadığımızda, ya kupanın eski değeri olmadığından ya da adil olmadıklarından dem vuruyorsunuz. Geçen sene f4, 200'ün üzerindeki ülkeden canlı yayınlandı. Peki bu sene bayanlarda oynadığınız final maçını hangi ülkeler yayınlıyor acaba ? Az samimi olun lütfen...
13-04-2018 12:29
mete Euroleague'e katılacaklar böyle keyfi tercihlerle belirlenmemeli, Obradovic'in önerdiği gibi küme düşme olmalı, küme düşme olmayan bir sistem rekabeti öldürüyor.
13-04-2018 11:17
ozan Seneye daha çok maç demektir bu Pana başkanı dışında kim bu saçmalığa dur diyecek Avrupa basketbolunun tercih sebebi maç takviminin rahat olmasıydı şimdi nba kadar maç yapacak takımlar bu saatten sonra kimse avrupayı tercih etmez çine gider rahat rahat parasını kazanır.
13-04-2018 09:47
Fenerli dayi Adaletsiz euroleague bayern neysede fransa ligi 1 .si gelsin italya ligi finalisti eleme yapilsin
13-04-2018 03:27
ertan ürkmez Sistem saçma da FİBA'nın günahları da saya saya bitmez. Hatta euroleague in kurulma nedeni o günahlardır. Özellikle geçen seneki Barcelona-PSG ve dün akşamki Real Madrid maçından sonra Şampiyonlar Liginin de temiz olduğunu düşünmüyorum.
13-04-2018 00:08
Kedili Euroleague, basketbolu ciddiye alan kulüpler ile NBA tarzı kapalı bir lig oluşturmak istiyor. Bu lige, Fransa ve Almanya’dan da kulüpleri çekmeye çalışıyorlar. Ne yapmaya çalıştıkları çok açık. Fenerbahçe, Avrupa şampiyonu olunca, bir sene önce “Bu kupayı biz alacağız” diyenler FIBA’cı oldu. FIBA, çok temiz bir organizasyon mu? Futbolda UEFA, FIFA daha yeni rüşvet soruşturmaları geçirdi; liglerine girebilmek için birbirinizi yiyorsunuz, geçiniz.
13-04-2018 00:08
Barış Bamberg almanya liginde 7.sırada sanırım.Ayrıca bu sezon hariç kaç sene üst üste şampiyonluğu var bilmiyorum,yani hakediyordur heralde.Ayrıca Fransa liginden 1 takımın olmasının ne gibi bir zararı var anlayamadım bence güzel olur eksiklikti.Sizin mantığınızla gidecek olursak mesela şampiyonlar liginde ispanya italya ingiltere almanya artı psg yeterli olacaktır.
12-04-2018 23:50
Hakan Cengiz Bir susun Yurokapçılar adalet arayacak, konuş Yurokapçı! :))
12-04-2018 23:16
Mertbaba Tare fbyi karıştırmasan iyiydi!!! Şimdi damlarlar!!! Yüz defa yazdım bu sistem adil değil tamamen para odaklı bu yüzden yatırım yapan herkesin ağzına bir parmak bal çalmalılar...Yoksa sistem tıkanır... Çünkü kâr amaçlı.Anlamayanlar için güncel bir örnek günümüzde bastır parayı yap yüksek lisansı.Sınava bile girmeyen var :))))) Diyeceksiniz burası Avrupa olmaz amma velakin burası özerk kimse karışamaz! Bu yüzden beceriksiz olsa da FIBA her zaman daha adil!!!Birde başında fblilerin sevgilisi Turgay var Eeee daha ne :)))Yani sıkıntı yok yeter ki adil olunsun a dostlar...
12-04-2018 23:13
erdi İsmini yazmaktan imtina eden tare77777, madem çete bu Euroleague öyleyse izlemeyiverin arkadaş. Biz diyormuyuz Eurocup şöyle champions league böyle diye, çünkü umurumuzda değil, bize bırakın Euroleague problemlerini, sıkıntı yapmayın üzmeyin kendinizi. Yürokapta başarılar....
12-04-2018 22:47
tare7777 Asvel Fransa liginde 7. sırada, Bamberg Fransa liginde 7. sırada ve seneye Euroleague de yer alacaklar. Bu ne kadar adil bir sistem Allah aşkına? Başarısız takımlar tekrardan gelecek sezon euroleague de yer alacaklar. arkadaş yazmış. Kuban ya da Daçka elenirse gelecek sezon euroleague de olmayacak birisi ne kadar adil? Bayern Daçka'ya elendi şimdi hakediyor mu euroleague de olmayı? Euroleague tamamen bir çetedir. Fibayı da boyunduruk altına almış. Diğer kulupleri hor gören. Adaletsiz, kifayetsiz bir organizasyondur. Kimin eli kimin cebinde belli değil. İSpanyolları, Olympiakos ve Fenerbahçeyi kayıran. Lobi faliyetleriyle yönetilen bir organizasyondur. Diğer ülke takımlarımlarının hiçbir şansı yok.
12-04-2018 22:12
rot sacma sapan bir organizasyon oldu uleb, mesala eurcupta kuban elenirse euroleagude olmayacak, peki kuban dan daha mi iyi , asvel ve bayern, neden eleme sistemi ile takim alinmiyor, hakikaten, asvel bu kadarmi iyi takim, tbl, acb ve vtb liginde asvel ve bayern edicek bir sürü takim var,
12-04-2018 20:19
Kedili Obradoviç’in, 13 yıldan sonra PAO’yu bırakmasının sebebi bu şahıstır. Para diyen oldu, ama alakası yok, Yunanistan’da kriz varken de Obradoviç PAO’da kalmış, daha düşük bütçelerle mücadele etmişti. Sorunlu birisi bu şahıs, normal değil. Spanoulis’i, karısını, çocuklarını öldürmekle de tehdit etmişti.
12-04-2018 18:56

Yorum Yazın


Tweetlerimiz