İstanbul'a bekleriz!
20.04.2017 - 23:45

Fenerbahçe'de Obradovic'in başlangıç planı tutmayınca ilk 5 dakikanın sonunda çok doğru ve çabuk bir şekilde reaksiyon gostererk takımının saha içi kimyasini hemen değiştirdi.

Maça Vesely, Datome, Kalinic üçlüsüyle başlayan Fenerbahçe, Datome'nin dış oyuncu savunma zaafından dolayı geri düştü. Fenerbahçe önce ilk maçta  galibiyeti getiren 2 uzuna Vesely-Ekpe ikilisine döndü sonra  dış şutu kuvvetli olan Antic'i Vesely'nin  yerine alarak maçı dengeledi.. 

Fenerbahçe bu tercihleriyle ilk yarının sonunu 45-43 önde bitirdi.

Panathinaikos tepe pick and roll savunmasında sınıfta kaldı. Bogdanovic-Ekpe ikilisinden en az 20 sayı yediler, bir kez daha gördük ki modern basketbolda özellikle pick and roll savunmasında ya adam değiştirmek ya da hedge (topu durdurarak) yapmak gerekiyor. Keza short roll (kısa devrilmelerde) savunmasını bu seviyede bir takımın daha iyi yapması gerekiyordu.

Panathinaikos'un feci alan savunmasından da hiç bahsetmeyelim..

Fenerbahçe büyük bir takımın böyle zor bir deplasmanda nasıl oynaması gerektiğini bütün Avrupa'ya gösterdi.
OAKA gibi zor bir salondan 2 galibiyet çıkarak bir ilki gerçekleştirdi. 

Bu 2 deplasman zaferinde Bogdanovic'in mükemmel performansının yanı sıra Kalinic ve Ekpe'nin büyük katkıları gözardı edilemez... 

Final-Four'a bir adım kaldı. Panathinaikos köşeye sıkıştı, psikolojik baskı onların üzerinde. Fenerbahçe bu avantajı kendi sahasında seyircisi önünde en iyi şekilde kullanacaktır. 

Nick Calathes'in göz yaşartıcı performansı da fark yarattı! Ne atabildi ne de tutabildi... İstanbul'da da umarım bu performansla karşımızda olur. 

Yorumlar


Serhan Iste analiz boyle olur. Kunter gercek bir basketbol dehasi. Sadece iyi yaptiklarimizi degil rakibinde hatalarini da yazmasi cok guzel. Turk basininda bu eksik. Yendigimiz zaman herseyi cok iyi yaptigimizi zannedip kendimizi dev aynasinda goruyoruz. Halbuki spor hatalar oyunu, karsi tarafin da hatalarini analiz ederek degerlendirme yapmak en sagliklisi. Darisi diger yazarlara. Tesekkurler Erman hocam
21-04-2017 11:02

Yorum Yazın