Ergin Ataman'dan flaş açıklama
18.09.2017 - 15:25

Eski A Milli Takım ve Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Eurobasket 2017'nin sona ermesinin ardından açıklamalarda bulundu.

 

Yorumlar


ballokum Ataman, T. Demirel'den iş istiyor aslında.
19-09-2017 18:54
Mertbaba Yabancı konusu umrumda değil ama Tbf'nin görevi Türk oyuncular yetiştirmektir(benim önerim taban-tavan ücret\adriyatike takım konmalı\sallary cap gibi ama vergiler düzenlenmeli-küçük klupler kollanmalı,1takım 10yabancı alıyorsa bunun ekstra bir bedeli olmalı vs vs vs)TBF düşünsün biraz banane! ben güzel oyun görmek isterim.Son olarak yabancı beş konusunu nedense açan Turgaycığım; Eurolig'de Türk oyunculara 1saniye bile vermeyen takım hangisidir? Biliyorsun basketle ilgilenmiyorum artık bir zahmet sen araştırıver?!?!?! (2)
19-09-2017 13:49
Mertbaba Editöre saygılar.İlk olarak;Turgay;Allah razı olsun bende "bir duayenin demesiyle basket oynamayı da izlemeyi de bıraksam"diyordum,artık rahatça curling sporu ile ilgilenebilirim,nasılsa orda gs-fb geyiği de yok!Diğer olay Ataman\Türk oyuncu sorunsalı! Arkadaşlar kendi takımınız Türk oyunculara değer vermiyor olabilir (tercih meselesi) ama siz bunu görüpte etrafıma da vereyim çoşkuyu demeyin artık.Şuan iki oyuncu var Ege(potansiyel) ve hepinizin çok sevdiği Göksenin(tamamlayıcı)Bu oyuncuların ikiside Melihten Eurolig'de sahada daha fazla kalmış oyuncular(şaşırdınız sonrada acı mı hissettiniz!eh biraz basketbolla ilgilenin)Sinan! Ya gülmeyin ama bu yorumlarda onu Tanjeviç yıldız yaptı diyen var(gülmeyin artık!) Sinan'ı tamamlayıcı oyuncuydu o yıldız yapan sanırım Phil Jackson'du. Başka oyuncu nerde diyorsanız size katılıyorum daha fazla olabilirdi.(1)
19-09-2017 13:44
Hicri Peki GS takımından kim vardı milli takımda Ataman'ın yetiştirip parlattığı? Peki yabancı kısıtlaması azalırken milli takım koçu olarak nasıl bir etkisi vardı? GS koçu gibi düşünüp sahada 5 yabancıya onay mı verdi yoksa milli takımı düşünüp yapmayın mı dedi? o dönemki federasyon yönetimine (Demirel - Erdenay). Peki Türkoğlu - Demirel çatışmasında kendi safını neden Demirel olarak belirledi acaba. Bu federasyon yönetimdeyken federasyondan bir görev (dolayısıyla gelir) alamayacağı için mi? (Ne de olsa savaşı başlatan da Demirel'di) Sorular, sorunlar.. Bahsettiği sorunların birçoğunun oluşmasında aktif katkısı olan birisinin, bu sorunlar için daha bir yılını doldurmamış bir federasyonu suçlayıp, 20 yıl o federasyonun başında olanı aklayan, 3 yıl milli takımı çalıştırıp hiçbir başarı kazanamadıktan sonra 8 ay önce yerine gelen koçu eleştiren bir kişinin kendini aklama çabasıdır bu açıklama.
19-09-2017 12:08
Fikri ben en çok "kulüplerimizin Türkiye Milli Takımı başarısı için çaba göstermemesi" kısmına takıldım. daha 3 ay öncesine kadar GS Basketbol takımının sorumlusu değilmiydi kendisi (hem de 5 yıllık bir süre boyunca) üstelik aynı dönemlerde milli takım koçu da değilmiydi.
19-09-2017 12:08
Hakan Cengiz kafkaf milli takımda Ergin Ataman'a yönelik tepkinin en büyük sebebi maç seçip abuk sabuk hesaplamalara girmesiydi. Milli takım maç seçmez, çıkar takır takır oynar, elinden geleni yapar, bu turnuvadaki milli takım gibi. Başarılı olur olmaz o ayrı mevzu ama milletin başını öne eğdirmez, utandırmaz.
19-09-2017 11:12
kafkaf şu sonucu ataman alsa koç olarak ülke sınırlarından içeri giremezdi. kendi de bunu biliyor. bence böyle büyük başarısızlığın kimse tarafından eleştirilmemesine çok sinirlenmiş (bence haklı)
19-09-2017 08:50
turgay mertbaba sen mumkunse basketbol izleme ve takip etme yazik uzuldum senin icin.konuya gelirsek sanki bu federasyon yabanci kuralini getirmis gibi elestiriosunuz.siz once ilk 5 i full yabanci yapanlari elestirin.o kadar dunyadan bir habersiniz ki sasiyorum.son anda bobby dixon kadrodan cikmasaydi ozaman hepiniz farkli konusacaktiniz.tam kadro ciksin bu takim sahneye bakalim ozaman konusun.takimda tek pivot var 4 numara yok , guard yok ee ne bekliodunuz ya ? yari final mi ? mantikli yazin az !
19-09-2017 04:33
Çağatay Fe İcazet ile gelmiş federasyonlar KABUL EDİLEMEZ.Siyaseti Türk Sporunda İSTEMİYORUZ!Doping cezası almış federasyon başkanı İSTEMİYORUZ!
19-09-2017 01:07
Mertbaba Eh editörüm...Ne vardı yazdıklarımda ne güzel Ahmet Abime sorular sormuştum.Maçtan geldim hem yenildik hem yorgunum kafayı toparlayıp onca şeyi nasıl yazayım yeniden.Halbuki sıkıntılı bir şey de yoktu...Aşkolsun!!!
19-09-2017 00:57
emre cagrideniz ve Mertbaba rumuzlu yorumculara katılmıyorum ve itiraz ediyorum. "Oyuncularımız eurocup seviyesinde bile değildi." demek abesle iştigaldir. Hele olayları getirip Aziz Yıldırım'a bağlamak saçmalığın daniskasıdır.
18-09-2017 22:41
Sporsever Yönetimin FIBA başkanına tripleri çirkindi. O başkanın da değerbilmezlikleri çoktu ama uygarlıkta kin güdülmez. Ben de Ataman'ın futbolda FB'yi linç kampanyasını değişik bir kılıfta basketbola taşımasını, GS fanatiklerini kışkırtmasını, tribün rezaletlerini mazurlayan tavırlarını, FB'nin de aynı şeyleri yaptığı ve aynı cezaların oraya da uygulanması yollu abartmanın da ötesinde kuru iftirasını, mağdura yatıp sahaya çıkmama eylemiyle basket camiasına yapay nifak sokma gayretini, bu eylemleri sırasında Milli Takım koçluğunu sürdürme hafifliğini, bununla çelişik tarzda önüne GS-Milli Takım ikilemi konduğunda kampanyayla getirildiği Milli Takımı - başarısızlıktan bırakması gerekirken - GS'da kalmak uğruna bırakmasını - sonunda kışkırttığı fanatızme kurban olup kulüp başarısına karşın haketmediği şekilde kovulmasını hatırlatır ve bunları - sonuncusu hariç - özeleştirme erdemini göstermesini isterim. Göstermese bile yaptıklarının tersine birlikçi olan bu uygar yazısını desteklerim.
18-09-2017 22:12
Özgüreda Şimdi daha iyi anladım; aylarca yıllarca E. Atamana hakaret, alay içeren ağır tenkit yorumlara önden buyrun, bu tür sözde eleştirilere karşı yorumlara hoop birader denmesinini sebebi üstad Ahmet Kurt'muş. Üstad incinmesin kızmasın, memnun olsun diye hababam Atamana salvo yorumlar yayınlandı aylarca. Doğru konuşmak ne zamandan beri çıkıntılık oluyor, siz medya mensupları yazmazsanız Ataman gibi insanlar yazar kızmaca yok. Geçmişte Milli Takıma şöyle ya da böyle hizmet vermiş bir insana salonda 8. sırada yer ayırtan kişileride bırakında eleştirelim sayın abim.
18-09-2017 21:46
mürsel avcı basit bir basketbol seyircisi olarak,eliyüzü düzgün bir netice için 3 tane kaliteli(cidden kalteli) oyuncu yeter de artar,diğerleri savunsun yeter...nüfüsun 1 milyonda olsa böyle,100 milyon da olsa böyle...sadece 3 adam bulamıyorsak eğer...kapatın dükkanı gitsin...bu ne rezalet...
18-09-2017 21:20
selim "Kulüplerimizin Türk milli takımının başarısı için çaba göstermemesi..." Peki nasıl olacak bu iş, nasıl çaba gösterecekler? NBA'deki kimi oyuncularımız kendi çıkarlarını ön plana alıp milli takıma gelmeyince suçlanıyor, ama milli takımın başarısı için çaba göstermeyen, mesela alt yapıya yatırım yapmak yerine yabancılara çuvalla para harcayan kulüplere kimse bir şey söylemiyor! Serbest piyasa koşullarında ve devletin düzenleyici rolünün olmadığı bir ortamda bir şey yapamazsınız. O zaman ya kulüplerin insafa gelmesini bekleyeceksiniz (ki çok beklersiniz!) ya da milli takımın başarısı için çaba göstermesini sağlayacak radikal önlemler alırsınız!
18-09-2017 21:09
Mertbaba Ahmet hocam seni yeniden aramızda(istersen halkın içinde diyebiliriz) görmek ne güzel.Neydi o;en ön koltukta muktedir ile verdiğin resimler!Hayır sen değil yanındaki muktedir üzdü bizleri. Ataman konusuna gelince;Uzun zamandır köşe yazmıyorsun, haksızlıklar karşısında(bize göre) susuyorsun.Örnek mi;Hani milli takımı çalıştıran kulüp takımı çalıştıramazdı?Niye yutuldu bu söz?Kim istemiyor Atamanı;şahıslar mı TBF mi? Niye bir kişi çıkıpta Ataman başarısız diyemez? Ya da ne oldu senin Harun!!!'a...Dursun yaptığı yanlışı yüzüne vururken Harun!!! demesine bile tahammül edemeyecek kadar sevdiğin Harun nasıl ıskartaya çıkarıldı?Peki yerine gelen, şu an tüm medyanın topla tüfekle desteklediği Hido? Seçim demokratik miydi?İçin(m)ize sindi mi? Maddi maneviyi ben hiç eleştirmedim ama o iş ne oldu? Peki başarılı mıyız hedef turnuvamızda? Değilsek tek suçlu Turgay mı? Son söz;senin bu siteyi yaşatman yeter, gerisi boş.Saygılarımla...
18-09-2017 20:27
Beyaz gölge Ne Ahmet hocam,nede Ergin hocam aslında SİYASETİN basketboldan elini çekmesi gerektiğini yazmıyor ! Yazamıyor ! Asıl mevzu bu !
18-09-2017 19:03
emre Biz hep altın nesil yetiştiriyoruz fakat o altını hiç parlatamıyoruz.Bu sene de basınımız turnuva süresince altın nesil türk basketbolunun geleceği parlak nidaları attı.Siz turnuva boyunca Doncici izlediniz mi? daha 18 yaşında adam takımını dragiçle beraber nasıl yönetiyor.Sanki 18 yaşında değil takımına o kadar adapte.Bizim Kenan da daha tecrübe kazanacak.Bırakalım bu işleri
18-09-2017 18:41
Ahmet Kurt Ah be sevgili dostum! Yine yapmışsın çıkıntılığını. Yazmayayım dedim Turgay - Hido konusunu ama sen tek yanlı suçlama yapınca dayanamadım. Daha geçen gün konuşmadık mı Turgay'ın karıştırdığı haltları. Bunları bilerek yalnızca yeni Federasyonu suçlayıcı bir yazıyı kaleme almanı doğru bulmadım ama sen busun. Değişmezsin...
18-09-2017 18:28
cagrideniz söyledikleri yanlış değil. Ataman söylüyor diye yanlış olmak zorunda da değil. mücadele eden bir takımımız vardı doğru ama hakikaten çok yeteneksiz kısıtlı bir takımdık. bazı oyuncularımız eurocup seviyesinde bile değildi. genç takım falanda değildik ayrıca. İspanyolların yaş ortalaması 28 ken bizimki 27 ydi. nerde genç takım? Köklü değişiklikler gerek. Altyapılar madalya kazanma yeri değildir basketbolu öğrenme yeridir. Bugün bogdanovic halen daha bir genç takım oyuncusu gibi çalışıyor kafa olarak kendini hazırlıyor. Nerede kendi yaş gruplarında mvp seçile seçile bir hal olan kenan sipahi? nerede berk uğurlu nerede ömer faruk yurtseven? nerede altın jenerasyonun ilk 5'inden oğuz savaş, cenk akyol, hakan demirel? Oyuncu değil önce karakter yetiştirmemiz lazım.
18-09-2017 18:21
cse Yillardir her sene sil bastan kadrolar kurup maksimum sayida yerliyle oynayan, ustune de Milli takimdayken de en ufak projesi olmayan bir kocun elestirileri dikkate alinamaz. Arda gibi senin de artik camiamizda olmamak buyuk mutluluk bizim için.
18-09-2017 18:02
winslow Ergin Hocam yine gündeme gelme fırsatını kaçırmamış. Sezon içinde de yeri gelince GS'yi hedef alan açıklamalarda bulunur, hocam affetmez.
18-09-2017 17:16
rim :)))) Şimdi GS'nin kalemleri mevcut TB federasyonuna karşı FIBA Avrupa başkanı Demirel'in yanında saf tutarsa şaşırmayın. Ergin hoca, yapmaları gereken manevrayı işaret ediyor. Şu algı mühendisliği lafı çok kullanıldı Türkiye'de, ben de kullandım. Ama son seneler bana gösterdi ki kimin ne algıladığı hiç önemli değil, en azından bizim gibi ülkelerde, önemli olan gücü kimin elinde tuttuğu. GS camiası, arkasındaki "o" gücü kaybedince yaratmaya çalıştığı algılar havada kalmaya başladı. Altaylı, Ataman, Uluç, Kütahyalı, Özyer, Ayan, v.b... istedikleri kadar yazsınlar, çizsinler, kırk bin kez manevra yapsınlar; barut ıslak, ateş almıyor.
18-09-2017 16:26
ERDAL Ergin Hocam eminim buralara bakarsın, takip edersin.. Şimdi gördüğüm kadarıyla bir takım eleştiriler yapıyorsun ve federasyonun doğru yönetilmediğini söylüyorsun. Sonuna kadar sözlerine katılıyorum, tespitleriniz yerinde. Fakat geçen sene taraftar olarak biz seni eleştirirken bizi sosyal medyadan engelleyerek garip bir tavır takınmıştınız. Şimdide TBF'nin seni engellediğini düşünmeni isterim.
18-09-2017 16:26
Mertbaba Atamanfobikler'e müjde BABA konuştu,yetişinnnn. 1-Tanjeviç'ten sonraki en berbat turnuvamızdı(hemde ülkemizde)2-Plan yok örnek; hedef turnuvaya niye 2 devşirme ile hazırlanılmaz!Emir'in ölüsü olsa Rusya ve Letonya maçları kazanılırdı. 3-Fiba\Tbf gerginliği;Türk'ün Türkten başka düşmanı yok! vol.33 4-Medyamız berbattı;Hido'yu kurtaracağız diye hem Koç'un hem de oyuncuların konsantrasyonunu bozdular(suç hep sistemde geyiği) 5-Milli takım mı- klüp takımı mı işte bütün mesele bu! 6-Yıldırım yıllardır futbolu bölmeye çalıştı ama başaramadı ancak ne yazık ki baskette başarılı oldu.(millet Melih-Göksenin ne yapacak(doğrusu yapamayacak) diye maç izledi) 7-Yabancı konusu bu saatten sonra gereksiz, benim düşüncem bu yorum yayınlanınca... 8-İyi günler!
18-09-2017 15:48

Yorum Yazın


Tweetlerimiz