ANADOLU EFES'İN BÜTÇESİ NE KADAR? ALPER YILMAZ YANITLADI
11.01.2017 - 12:56

Galatasaray Odeabank coachu Ergin Ataman'ın TRT Kent Radyo'da yaptığı açıklamalar tartışma konusu oldu.

Ataman'ın, 'Bizim toplam bütçemiz 9 milyon Dolar. Fenerbahçe'nin 30-35 milyon Dolar. Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş'un ise 25-30 milyon Dolar' açıklamasının ardından Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz'a oyuncu bütçelerini sorduk.

Yılmaz, 'Anadolu Efes'in oyuncu bütçesi vergilerle beraber 9.6 milyon Euro. Daha önce çok daha büyük bütçelerle mücadele ettik. Ancak bu bütçemiz neredeyse son 10 yıldır en düşük bütçe. Alen Omic'in de bütçesi söylendiği gibi yüksek değil. Yabancı oyuncularımız arasındaki en düşük bütçe Omic'in' dedi.

* Basket Dergisi Özel Haberi.

Yorumlar


erdoz79 Gönderin omici alın raduljicayı artık eziyet etmeyin bu insanlara
12-01-2017 14:05
Filtre Kahve Kupası Beyi Bu gsliler niye Fb butcesine veya Efes butcesine bu kadar kafayi takiyor anlamiyorum. Zannedersin ki Efes'in Fener'in butceleri yuksek diye gs basarisiz oluyor. O zaman adama sorarlar senin butcenden daha az butceli Kizilyildiz, Zalgiris gibi takimlar senden nasil daha iyi basketbol oynuyor? Hani bunun cevabi belli de, siz olayi tamamiyle butceye bagladiginiz icin ne kadar kendinizle celistiginizi gorun diye soruyorum. Valla ergin ataman'a da bravo demek lazim aslinda. Kendi taraftarini senelerdir butce dar, rotasyon dar, yoksa ben Obra'dan da iyiyim, Phill Jackson'dan da iyiyim, Popovich'ten de iyiyim diyerek ne de guzel kandiriyor.
11-01-2017 23:15
suat anlamak niye bu kadar zor acaba? 11 milyon euro fb'nin oyuncu bütçesi diyoruz. aziz yıldırım'ın söylediği 25-26 milyon euro diye zikrettiği rakam ise şubesinin toplam bütçesi... oyuncuların maaşları haricinde; obra'nın maaşıdır, staff maaşıdır, ulaşım maliyetidir, salon giderleridir, konaklama masraflarıdır, osudur busudur derken tüm giderler dahil olunca aziz yıldırım'ın söylediği o rakam ortaya çıkıyordur, doğrudur. mesela alper yılmaz'ın söylediği 9.5 milyon euro da oyuncu bütçesi ama şubenin toplam bütçesi elbette ki bu rakam değil. 11 rakamının nereden çıktığını görmek isteyen google'a girsin, ömer onan bütçe yazıp aratsın çok merak ediyorsa röportajı okusun görsün. haa siz ömer onan yalan söylüyor diyorsanız o zaman yazın buraya fb'deki oyuncu maaşlarını da görelim hep birlikte 25-26 milyon euro gibi bir rakamın çıkıp çıkmadığını sayın muhasebeci arkadaşlar.
11-01-2017 22:37
milam Fb bütçesi geçen sene 25 bu sene 26,,, 11 falan değil tüm Euroleage sitelerinde var onu bırak Aziz Yıldırım divanda bizzat açıkladı inanmıyorsunuz açın youtubedan izleyin Cska sonrası en büyük bütçe bizde diyor siz hala ısrarla 11 diyorsunuz akıl var mantık var.Obra,Vesely,Boby,Ekbe maliyeti o kadar zaten neredeyse Ekbe ve Vesely zam yapıldı bu sene ve bir transfer yaptınız siz hala 11 detin yan, bu hesapla en düşük bütçe sizde Euroleage de öyle mi
11-01-2017 21:40
Martin Daha önce çok daha büyük bütçelerle mücadele ettik. (Bknz. Gergin dopingli Efes dönemi)
11-01-2017 20:07
KingJames Tutun Ergin hoca'yı her açıklamaya 5 er milyon ekleyerek gidiyor.. 15-20, 20-25, 25-30 , biri hocayı durdursun lütfen..
11-01-2017 19:57
Martin İyi kapak olmuş bu açıklama. Malum şahsın son demleri. Kendini iki gram bile eleştiremeden gidecek, olacağı bu.
11-01-2017 19:31
emre Ergin Ataman "kişi az konuşup çok iş yapmalı, söz gümüşse sükut altındır" sözlerinin doğrudan muhatabı olan kişi.
11-01-2017 19:15
gergin mazereti çok seven,oyuncularını boyuna ortaya atan arkadaş bakalım buna ne diyecek? çıkıp efes ve öteki takımlar bütçe konusunda yalan söylüyorlar der mi der! ayrıca fb'nin basketbol şubesinin komple gideri (küçük,yıldız,genç,a takımların harcamaları,hotel,kamp,ulaşım,prim,maaş,vergi vs dahil) 20 milyon euro bunun 13 milyonu sponsor,bilet satışı vs karşılanıyor 7 milyon açık var bunu başkan hem genel kurulda hem de ntvspor ve fb tv özel röportajlarında söyledi. efes de gerekli açıklamayı yaptı gs zaten malum bir daçka kaldı o da açıklarsa herşey tamam olur böylelikle bu konu da kapanmış olur artık! inşallah !
11-01-2017 19:07
ballokum Ataman muhtarları ne zaman toplayacak?
11-01-2017 18:57
ballokum Bu adamın adı "asparagas fıçısı" olmalı ve kimse ciddiye almamalı bu zatı... Bütçe diye diye takımı çökertti. Birileri de ileri demokrasi diye diye ülkeyi çökertiyor ya... Tencere kapak misali...Kimden öğreniyor ki diğer takımların bütçelerini? Sanki diğer takımların yönetimine ajan sokmuş?
11-01-2017 18:41
rim Ergin Ataman, her yerde çıkıp demeç, röportaj vermeye başladı, farkında mısınız?
11-01-2017 16:57
winslow Ergin Ataman'ın bu bütçe takıntısını anlamak mümkün değil. Kendisi zamanında hem Efes'te (Rakocevic'li dönem) hem GS'de ilk 3 yıl (başkanın açıklamaları) baya sağlam bütçelere sahipti. Sadece GS'yle top8 yaptı. Şu anda Kızılyıldız ve Zalgiris çok net GS'den daha düşük bütçelere sahipler, başka takımlar da olabilir ama bu 2 takım kesin. GS'den hem daha iyi basketbol oynuyorlar hem de galibiyetleri daha fazla. Kısacası bütçe hedef saptırmaktan başka amaç taşımayan, kendi hatalarını örtmeye dönük bir söylem sadece.
11-01-2017 16:49
emirt Omic'e ne kadar verildiği zaten borsaya açık bir şirketin tüm harcama kalemlerinde olduğu gibi açık olmalı. hakikatten merak ettiğiniz buysa bakabilirsiniz. Ancak bunu sizi eleştirmek için söylemiyorum, lütfen yanlış anlamayın; bence Omic'i kimin hangi kriterleri baz alarak (para en son kriter sanırım) seçtiği daha önemli bir soru. Diğer taraftan 9,6 m€ oyuncu bütçesi denmiş. Kulüp bütçesinin diğer giderlerle birlikte düşünülmesi gerek. Ergin Ataman'ın dediği kadar olmayacaktır bu durumda ama yıllık 3-4 m€ yaklaşacağını düşünüyorum. Her ne olursa olsun, reklam dışında başka gelirler yaratmak çok önemli. Forma satışı, bilet satışı, loca kiralamalar, vb...
11-01-2017 15:15
Aykut Oyuncu bütçesi için makul bir rakam. Tüm organizasyonla 12 milyonun EUR'un üzerinde bir bütçe olur.
11-01-2017 14:58
suat fenerbahçe'nin de geçen yılki oyuncu bütçesi 11 milyon euroydu. bu rakam bizzat ömer onan tarafından açıklanam rakam. ama yalan yanlış sitelerde yazılan oyuncu bütçeleri kendi başarıslıklarına kılıf arayanların daha çok işine geliyor. diğer giderlerle beraber artan rakamlara bakıp kendi beceriksizliğini gizlemeye çalışan malum koça inanadursun bazıları. siz bu kadar saf olduğunuz sürece daha çoook paranızı yer o kişi... her yıl takıma kaç oyuncu alıp satıyor ama hala bütçe yetersiz diyebilior bir de ve bununla da kalmayıp başka kulüpler haķında yalan yanlış şeyler söylüyor. alper yılmaz muhtemelen doğru rakamı veriyor oyuncu bütçeleri zaten avrupa'da cska dışında bu ayarda. ama oyuncu bütçesiyle şube bütçesi arasında farkı bilmemezlikten gelen trollere ne anlatsan boşa...
11-01-2017 14:51
Basketsever Sırf şapkadan tavşan çıkarıp kahraman olma isteğin yüzünden koca takımı ve 9 milyon dolar bütçenin içine ettin Sn.Ataman. Daye, Russ Smith,Dentmon kumarı oynacağına daha az para vererek Theodore, M.Roll ve E.Clark'ı alsaydın, ama yok amacın kendini ön plana çıkarıp övgünün aslan payını almak.Bu arada gönderdiğin Thompson'ın da neler yapacağını göreceğiz. Bütçelerden çok anlayan Ataman' a birde Kızılyıldız, Zalgiris, Bamberg, Baskonia, Kazan'ın bütçelerini sormak lazım.Binmişsin Sinan'ın sırtına gidiyorsun.
11-01-2017 14:46
kubilay mevzu omicin aldigi para mi yoksa Ergin atamanin basarisizligini örtmek icin diger takimlara satasmasi mi? bir gs li cikip da demiyor; sen bu Efes te 20-25m luk bütcelerle ne yaptin?sezon basi Final four bizi kesmez kupayi alacagiz diyordun ne oldu?basketten anlamadigim halde Eurocup-Eurolig seviyesinin cok farkli oldugunu biliyorum ama 20 yildir hocalik yapan adam bilmiyor.aldigi 3 oyuncuyu daha sezonun ortasinda gönderiyor.KOMEDI
11-01-2017 14:36
aaa bu röportajı ataman a da yollayın, görsün efesle nerdeyse aynı bütçeye sahip olduğunu ondan sonra yorum yapsın. Kendi kötü gidişini hep paraya bağlamasın ki gayet de yüksek bir bütçeleri var
11-01-2017 14:31
bahri gunes oyuncu butcesiyle sube butcesini ayri ayri soyleyince cogunlukla ortaya cikan rakamlar bu yonde zaten. aziz yildirim cikip yirmibes milyon falan diyibce millet saniyor ki bu oyuncu butcesinden ibaret... bununla birlikte yillardir sezon ortasi suruyle oyuncu alip satan ama bunca sirkulasyona ragmen bizim butcemiz dusuk yoksa her sene el sampiyonu olurduk goygoyu yapan subeler de bu hakikati cok iyi biliyor ama amac farkli algilar yaratmak olunca ve birileri de bu algilarla gayet guzel uyutulabilince uc maymunu oynamak elbette ki herkesin isine geliyor.tabi isin aslinda bu kadar kolay bir matematiginin olmadigi kendilerinden daha dusuk butceli takimlara bile yenildikleri vakit gayet ortaya cikiyor olsa da o zaman devreye giren algi yonetimi koclarinin ortaya kendi oyuncularinin yetersizliklerini atmak yonunde gelisiyor. hal boyleyken bilhassa ulkemizde bazi koclarin hatasiz kul gibi gozukmesi,inanan kitleler de olduktan sonra hic zor degil.
11-01-2017 14:28
ksecer Maaş bütçesi doğrudur. Zaten Efes'in gereksiz harcamaları maaş değil de buy-out oluyor. Daçka da aynı şekilde. Bunun dışında Marko, Ersin gibi adamlara para veriliyor. Bu adamları sayarsanız bütçe yüksek duruyor ama sahada mücadele eden takımın her iki takım için de maaşları çok yüksek değil.
11-01-2017 14:24
ziya açıklayın o zaman ne kadar verildi omice bu kadar zor olmasa gerek
11-01-2017 13:21

Yorum Yazın


Tweetlerimiz