Oğuz Savaş: Hedefim EuroLeague ve milli takım

Darüşşafaka ve Tekfen arasında sponsorluk anlaşması, bugün Tekfen Tower'da düzenlenen basın toplantısı ile imzalandı. Törenin ardından Basket Dergisi'ne konuşan Oğuz Savaş, şunları söyledi:

-Yeni bir yapılanma sürecine girdiniz ve bugün Tekfen ile sponsorluk anlaşması imzalandı. Neler söylemek istersin?


Yeni bir yapılanmadayız. Son senelerde başka bir sponsorumuz vardı, geçen sene ayrılık süreci yaşandı, şimdi önemli bir sponsor olan Tekfen Holding ile birleşme oldu ve tekrar EuroLeague'deyiz, bu bize büyük bir güç katacaktır. Yeni yapılanma sürecinde transfer hamleleri olsun yönetimsel hamleler olsun herkes daha detaylı çalışıyor, ince eleyip sık dokuyoruz. Malum Türkiye'nin içerisinde bulunduğu ekonomik şartlar da bunu gerektiriyor. Bu ölçüde oluşturulabilecek en iyi kadro oluşturuldu. Çalışmalara da başladık, inşallah biz de bu yapılan çalışmalara layık olup sahada en iyisini yaparız.

-Şu ana kadar takım içi uyum ne durumda, çalışmalar nasıl gidiyor?

Takım içi uyum şu ana kadar gayet iyi. Herkes çok istekli çalışıyor. Zaten Ahmet Abi de her konuşmasında belirtiyor, seçilen yabancı oyuncular da Türk oyuncular da iyi oyuncu olmalarının dışında karakterlerine de özen gösterilerek seçildi. Şu ana kadar hepsi olumlu gözüküyor, herkes takım olma açısından, arkadaşlık açısından, çalışma açısından elinden gelenin en iyisini yapıyor. Tabi ki daha sezonun da çok başındayız, çalışmalara başlayalı henüz 3 hafta oldu. Sakatlık gibi şanssızlıklar yaşamadan iyi bir sezon geçirmeyi umuyoruz.

-Yaklaşık 2 sene boyunca basketboldan uzak kaldığını söyleyebiliriz. Şimdi EuroLeague gibi bir arenada boy göstereceksin. Bu yapılanmada yer almak nasıl hissettiriyor ve bundan sonrası için kişisel hedeflerin neler?

Benim için çok önemli bir fırsat. Son 2-3 sene benim için çok verimli geçmedi. Geçen sene zaten her şeyden çok uzaktım. Ondan önceki 2 sene de çok iyi geçmedi. Ama bu geçen sürede kendime çıkardığım dersler ve koyduğum hedefler var. Bu doğrultuda geçen sene ve yazın çalışmalarımı yaptım. Darüşşafaka ile tekrar anlaşmadan Ahmet Abi ile oturup konuştuk. Hedeflerimiz birbiriyle uyumlu olduğu için sağolsun onlar da beni takımda görmek istedi. İnşallah ben de EuroLeague arenasında oynayabilme ve milli takıma gelebilmek amacımı gerçekleştiririm. Bunun için de çalışıyorum, inşallah iyi bir oyun ortaya koyarım, sadece benim başarılı olmam da yetmiyor, takım olarak da iyi şeyler yapmamız gerekiyor. Belki bir klişedir ama hem takımın hem benim iyi oynamam lazım ki iki tarafın da değeri ortaya çıkabilsin. Umarım bunları bir araya getirebiliriz.

Röportaj: Kaan Baytur / Basket Dergisi