Türk derbisi Efes'in / VOLKAN ÜSTÜYILDIZ

Türk derbisi Efes'in / VOLKAN ÜSTÜYILDIZ

Anadolu Efes, TOP 16 turunda ilk galibiyetini kovalayan Darüşşafaka Doğuş’u Heurtel-Granger ikilisinin 18 sayı-18 asisti ile devirdi

Bir parladı, bir söndü tempo… Ama Heurtel ve Granger gibi iki oyun kurucu ile oynayan Anadolu Efes, THY Avrupa Ligi Top 16 E Grubu’nda oynanan Türk derbisini 84-71 kazandı. İlk periyotta pota altını kullanan ve tempoyu kontrol eden Darüşşafaka, 15-14 üstünlük sağladı. İkinci periyot oyuncu değişiklikleri ile birlikte düzen, yerini düzensizliğe bıraktı. Rakibinin erken atışlarını iyi değerlendiren Efes, Granger’ın 10 sayısıyla soyunma odasına 36-27 önde gitti. İkinci yarı Cedi’nin başrolde olduğu 12-0′lık Efes serisi ile 48-30 oldu skor. Daçka, Ender- Wilbekin ikilisinin hücumda rol almasıyla farkı 7′ye indirdi: 53-46. Ancak Efes çabuk toparladı ve son çeyreğe 61-51 galip girdi. Daçka, son bölümde iki Ender üçlüğü ile farkı 4′e indirdi. Efes, Brown ve Granger ile sayı üretmeye devam ederken, Ender’in Furkan’la oynamak istediği ikili oyunlarda yapılan iki top kaybı üzerine fark yine açıldı ve Efes 84-71′lik sonuçla 3. maçında 2 galibiyetini aldı.

Gecenin sorusu!

İlk periyotta Anadolu Efes uzunlarına pota altını dar ederek, 11 dakikada 6 sayı ve 7 ribaunt ile oynayan milli pivot Semih Erden’in, oyunun kalan 29 dakikasında Darüşşafaka Doğuş bencinde neden havlu salladığı akıllara takıldı.

Savunmamız ile kazandık

Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, ”İlk yarı Daçka’ya sadece 27 sayı izni verdik. Bu bizim savunmamızın ne kadar iyi olduğuna işaret. Oyuncularım çok iyi savaştı” dedi. Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti ise, ”Çok fazla hücum ribaundu verdik ve kaybettik”değerlendirmesini yaptı.