"Saygısız" sözcüğü yeterli mi?

İstanbul'dan bir ilkokul takımının koçu Emir Pozam faceebooktan bir yazıyla birlikte görüntü paylaştı.
 
Hepimizi çok üzecek ve üzdükçe sinirlendirecek görüntüler... Geçenlerde Hurşit Baytok'un "Madem koşmayacaksın, neden sahaya çıktın" dediği türden bir hakem... Kollarını bağlamış, maçı izliyor. Çocuklar büyük bir hevesle oynamaya çalışıyor ama sahada bir hakem var, o da kerhen yönetiyor.
 
İlk hakemin yönettiği oyuna, oyunculara, kendisine, izleyenlere, hiç kimseye, hiç bir şeye saygısı yok. O zaman sahada işin ne? Seni izlemesi gerekenler nerede? Saygısız sözcüğünün yetersiz kaldığı yerdeyiz. 
 
İŞTE POZAM'IN PAYLAŞTIKLARI...
Sizlerden ricam bu videoyu sabırla izlemeniz!
Teknik hiçbir detaya girmeyeceğim. Oynanan maç Okullar Arası Minik Erkekler Eyüp İlçesi Şampiyonluğu Yarı Final müsabakası, çocuklar daha 11-12 yaşında yani büyüklerimizin tabiriyle bebe takımı. İki takım sabah erkenden kalkmış, müdürlerden izin almış, maça gelmiş. Karşı takım devlet okulu, saygıdeğer hocası çocukları yetiştirmiş, çalıştırmış, emek vermiş aynı şekilde. Ben bir emek vermişim, kalkıp maça gitmişiz. Çocuklar derslerinden izin alıyor haliyle okul maçı olduğu için. Amaç nedir, spor dostluk kardeşlik! Ama bütün maçı koşmayan, işine saygı duymayan, kuralları uygulamayan iki hakem abileri yüzünden kendi kendilerine oynayarak geçtiler.
 
Eskiden böyle uğraşmazdım ama artık o kadar doluyum ki bundan sonra böyle yapacağım ! Söyleyince kötü oluyoruz madem o zaman video ile internete koyup herkesin görmesini saglayacağım. Hatta geçenlerde değerli büyüğüm Ali Hurşit Baytok abim de buna benzer bir olay yaşamıştı, büyüklerimiz itiraz edip şikayet edince sanıyorlar ki maçı kazanıp kaybetme derdindeyiz, benim tek derdim işine saygı !!!
 
İstanbul liglerinde görev alan çok saygı duyduğum o kadar iyi hakemler olduğu gibi bugün işine saygı duymayan, maçı umursamayan hakemler de mevcut. Ben sabahın erken saatinde kalkıp o kadar çocukla maça geliyorsam, maça gelen hakemden maçı yönetme saygısını beklemek en doğal hakkım.
 
Sonra Türkiye Basketbolu neden bu halde diye kimse kimseyi eleştirmesin, hakem ücretleri düzeltilip bu saygın mesleğin hak ettiği değer verilsin !
 
Çünkü 1-2 sene sonra bu videodaki hakemler kardeşlerimiz büyüyecek, bizlere basketbol dersi verecekler !!!
 
Sonra söyleyince biz kötü oluyoruz.
 
Video için tıklayın.