Şampiyonluk yakışır sana!

Şampiyonluk yakışır sana!
Şampiyonluk yakışır sana!

Türkiye’ye Avrupa’da ilk kupa zaferlerini yaşatan Galatasaray yine tarih yazmaya hazırlanıyor. Coach Ergin Ataman ve öğrencileri, UEFA Kupası, Kadınlar Euroleague şampiyonluğunun ardından koleksiyona Avrupa Kupası’nı eklemek istiyor.

Galatasaray bu kez erkek basketbolunda tarih yazmaya hazırlanıyor... Kulüpler bazında, Türkiye’ye Avrupa arenasında ilk kupa zaferlerini yaşatmayı başaran Sarı- Kırmızılılar, futboldaki UEFA Kupası (2000), kadın basketbolundaki Avrupa Ligi Kupası’nın (2014) ardından erkek basketbolunda da ULEB Avrupa Kupası’nda şampiyonluğa kilitledi. Aslan’ın kupa yolunda önünde sadece 2 maç kaldı.

FİNALLE ÜNVANI KAPTI

Büyük coach Ergin Ataman ve öğrencileri, sezon başında göz diktikleri kupaya emin adımlarla ilerliyor. Grup maçlarının ardından 16’lı finalde Karşıyaka’yı, çeyrek finalde Alman devi Bayern Münih’i ve son olarak da yarı finalde İspanyol ekibi Gran Canaria’yı eleyen ‘Aslan Parçaları’ finalde de Fransız temsilcisi Strasbourg’u safdışı bırakıp, kupayı müzesine taşımak istiyor. Bu arada Galatasaray şimdiden final başarısıyla 2003’ten bu yana ULEB tarafından düzenlenen EuroCup’ta finale kalan ilk Türk takımı unvanını almış durumda.

KUPA GüNü: 27 NiSAN

Galatasaray, kupayı seyircisinin önünde kazanmanın planlarını yapıyor. Önce 22 Nisan’da Fransa’ya gidecek Sarı-Kırmızılılar 27 Nisan’da da Strasbourg’u İstanbul’da ağırlayacak. Aslan 2 maçta da istediği sonucu alırsa EuroCup’ı Abdi İpekçi’de havaya kaldıracak.

İSPANYA BASINI

La Provincia:
“13 sayılık acı zafer” başlığıyla şu ifadeleri kullandı: “Izdırap veren yenilgilerde de bir güzellik var.”

Marca:
“Gran Canaria, Galatasaray Odeabank karşısında 14 sayılık farkı yakalasa da uzatmalarda, özellikle serbest atışlardaki hatalarıyla bunu koruyamadı. Gran Canaria antrenörü Aito için kariyerindeki en acımasız son bu maç oldu.”

As:
“Mükemmel bir Gran Canaria, büyük bir çaba ortaya koysa da finalsiz kaldı.”

El Mundo Deportivo:
“Gran Canaria, finalin kapısında kaldı” başlığı kullanılarak, “Türk takımında, ilk maçta olduğu gibi Davis ve Lasme, Gran Canaria’yı yıpratan basketbolcular arasında yer aldı. McCollum ise son dakikalarda Galatasaray’ın belirleyici ismi olurken, Micov da maçı uzatmaya taşıyarak öne çıktı.”