Şampiyonluk modu / ÜMİT AVCI

Şampiyonluk modu / ÜMİT AVCI

THY Euroleague çeyrek final ilk maçında Anadolu Efes, Milano deplasmanında 64-48 kazandı, durumu 1-0 yaptı.
Euroleague’de çeyrek finalin başladığını çok net anlatan bir maç izledik İtalya’da. Ligin en iyi savunmacısı Milano karşısında Anadolu Efes’in de şampiyon gibi duruşu, özellikle Dunston-Moerman’ın boyalı alandaki çabası, Coach Ergin Ataman’ın Anderson kartını oynayıp, yine tam katkı alması, bu zor deplasmandaki niyetimizi ilk çeyrekte belli etti.
Sertlikse sertlik dedi Efes, kemik sesleri tribüne kadar geldi. Maça çok iyi başlayan ancak ilk çeyrek sonunda ritmini kaybedip skorda tıkanan Efes’in, 2. periyotta tam 7 dakika rakibine sayı şansı vermemesi, Milano Melli’yi 5 numaraya çekip alan açmayı hedefledikten sonra Bentil’den gelen 3 üçlüğe rağmen skor üstünlüğünü Efes’e geçirdi.
İlk yarıdaki direnci skora yansıtmak için sakatlığı nedeniyle bir süredir takımdan ayrı kalan ve devreyi 2 sayıyla tamamlayan Micic’in katkısı gerekliydi. Yıldız oyuncu da 3. çeyrekte kontağı açıp, skora beklenen katkıyı verdi. Özellikle skoru 38-26’ya getiren sayısı maçın özeti gibiydi. Larkin ortada kalan bir topta yere uçarak asistini yapıyor, skoruna çok ihtiyaç duyduğumuz Micic de skoru buluyordu. Yani kalite, enerji ile birleşince her şey yoluna giriyordu.
Milano, bazen Shields, bazen Daniels ile bulduğu üçlüklerle hep havaya girmeye çalıştı ama konu atmaksa Efes bu işin kralını yapacağını, iki süper yıldızı Micic ve Larkin’den gelen şip-şak mesajlarla ispatladı. İtalya’ya gelirken en az bir galibiyet diyorduk Efes bunu dün aldı, iki galibiyet kaymaklı ekmek kadayıfı olur, yarınki iftar menülerine ekleme mi yapmalı?