Salonu 15 binlik yapın ben destek olurum / KENAN KARCI

Salonu 15 binlik yapın ben destek olurum / KENAN KARCI

Başkan Dursun Özbek, Arena'nın yanında yapılacak basketbol salonunun projesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu. Cumhurbaşkanı, "12 bin değil, 15 bin yapın. Destek olurum" dedi.
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, finalde Fransız ekibi Strasbourg'u devirerek Türkiye'ye EuroCup'ı getiren ilk takım olan G.Saray Odeabank'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Kabule Başkan Dursun Özbek, Koç Ergin Ataman, teknik ekip ve tüm oyuncular katıldı. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmede Cumhurbaşkanı, şampiyonluktan dolayı tüm takımı tebrik etti. G.Saray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, "Size söz verdiğimiz gibi kupayı getirdik" dedi. 

YENİ PROJE HEMEN YAPILACAK 

G.Saray Başkanı Dursun Özbek, Türk Telekom Arena'nın yanına yapılacak olan basketbol salonunun projesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbek'e "Kaç kişilik olacak?" sorusunu yöneltti. Başkan da "12 bin kişilik yapacağız" cevabını verdi. Bunun üzerine Recep Tayyip Erdoğan, "12 bin yetmez, 15 bin kişilik yapın. Destek olacağım" diyerek G.Saray camiasına müjdeyi verdi... Başkan Dursun Özbek ve ekibi, salonun yeni projesi için çalışmalara hemen start verecek.

2017'DE MADALYA BEKLİYORUM

KABULDE Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem G.Saray Odeabank'ı hem de A Milli Takım'ı çalıştıran Başantrenör Ergin Ataman'dan söz aldı. Cumhurbaşkanı'nın Ataman'a "İnşallah Milli Takım'da da bu başarıyı bekliyorum. Rio'daki Olimpiyatlar'da olmanızı istiyorum. 2017'de ülkemizde yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda da altın madalya istiyorum" dediği belirtildi. Ataman'ın "Tüm gücümle Milli Takım'ın başarısı için çalışacağım" diyerek Cumhurbaşkanı'na söz verdiği öğrenildi.

Lasme ile Gabon sohbeti

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, G.Saray kadrosunda yer alan tüm oyuncular ile tek tek sohbet etti ve hal hatır sordu. Cumhurbaşkanı, Gabonlu Stephan Lasme ile özel olarak görüştü. Gabon'un durumuyla ilgili 33 yaşındaki oyuncu, bilgiler verdi...

Şampiyon huzurda

ŞAMPİYON G.Saray Odeabank, tam kadro Anıtkabir'e gitti. Ataman ve oyuncular anıtın önünde fotoğraf çektirdi...