Psikolojik savaş! / GÖKHAN GERMAN

Psikolojik savaş! / GÖKHAN GERMAN

Avrupa Ligi çeyrek final serisinde 2-0 önde olan Fenerbahçe’yi, bugün Madrid’de zor bir atmosfer bekliyor. Sarı-Lacivertliler, Real Madrid’li oyuncuların psikolojik oyunlarına düşmeyip, sakin kalmayı başarırsa, İspanya’dan kazaçlı çıkan taraf olur. Kanarya turu geçmesine yeten tek galibiyeti alıp Berlin’deki Final-Four’un yolunu tutar.

Fenerbahçe, 2-0’ın rövanşına Madrid’de çıkıyor. Son şampiyon Real Madrid, kazanmak için her türlü faktörü lehine çevirmeye çalışacak, bütün kozlarını oynayacak. Ülker Arena’daki gibi olmasa da zor bir atmosfer Fenerbahçe’yi bekliyor.

Tuzağa düşme, sakin kal!

Real Madrid’li oyuncular taraftarı ve hakemi de işin içine sokmak için psikolojik oyunlar da deneyeceklerdir. Spor etiğinin dışına çıkmayı sorun etmeyen Real Madrid’li oyuncuların tuzağına düşmemek, sakin kalabilmek önemli. Maçın başlangıcı da büyük önem taşıyor. Real son derece saldırgan ve agresif olacaktır.

Kontrolü elden bırakma...

Onların sertliğine karşılık verebilirsek ve oyunun içinde kalabilirsek zaman bizim lehimize işleyecek. Onlar için baskı artacak, stresi daha fazla hissetmeye başlayacaklar. Tabii ki iç sahada daha fazla skor bulacaklardır. Obradovic yeni planlamalar yapmıştır. Fenerbahçe, onlara istedikleri açık alanı ve tempoyu vermemek için çaba sarfedecek. Bunu başarırlar, kontrolü Real Madrid’in eline vermezlerse maç sonunda avantaj ekibimizden yana olacaktır.