Periler şov yaptı / ÜMİT AVCI

Periler şov yaptı / ÜMİT AVCI

A Milli Kadın Basketbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde D Grubu'ndaki 3. maçında Arnavutluk karşısında adeta idman yaptı. Zayıf rakibini 96 farkla devirmeyi başaran Ay-yıldızlı ekip, yenilmezliğini sürdürerek, liderlik yarışında önemli bir avantaj yakaladı

Türkiye'nin takım sporlarındaki en başarılı temsilcilerinden A Milli Basketbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'ndaki 3. maçında Mersin'de konuk ettiği Arnavutluk'u 140-44 yenmeyi başardı ve namağlup unvanını korudu.
Coach Ekrem Memnun'un yeni dönemindeki ilk maçını Mersin'de oynayan Ay-yıldızlı ekibimiz, zayıf rakibine karşı ciddiyeti hiç elden bırakmadı ve baştan sona üstün oyununu sürdürerek farkı sürekli artırdı. Arnavutluk karşısında zaten başka bir skor aklımızın ucundan bile geçmiyordu ama farkın 100 sayılara dayanması, işin ne kadar sıkı tutulduğunun kanıtıydı. Pazar günü Slovenya ile çok daha kritik bir maça çıkacak olan ve belki de bu karşılaşma sonunda Avrupa Şampiyonası vizesini son pencereyi beklemeden alacak olan milliler, Arnavutluk karşısında iyi bir idman yapmış oldu.
Yeni jenerasyonun önemli isimleri maça damgasını vururken, özellikle devşirme statüsündeki McCowan 28 sayı, 17 ribaunt ile dikkat çekti, 17 yaşındaki Elif İstanbullu da aldığı sürelerin hakkını verdi.
Belki bu maç çok rahat kazanıldı, ölçü değil ama yabancı konusunda Türkiye Basketbol Federasyonu'nun aldığı cesur kararın meyvelerini, yeni jenerasyonun top kullanmaktan ve sorumluluk almaktan korkmayan yapısıyla toplanmaya başladığını görmek, bizim için dünkü maçın en net getirisiydi.