Onuralp Bitim hedefini açıkladı / ÜMİT AVCI

Onuralp Bitim hedefini açıkladı / ÜMİT AVCI

Frutti Extra Bursaspor son dönemde öyle büyük işler yapıyor ki Türkiye değil, Avrupa da onları konuşuyor. Son olarak Zeljko Obradovic’in şampiyonluk adayı takımı Partizan’ı deplasmanda devirerek Eurocup’ta adını çeyrek finale yazdıran temsilcimizde Onurlp Bitim de her maç biraz daha büyüyen basketboluyla bir yıldız gibi parlıyor.

Genç yaşta A Takım seviyesine çıkıp alt yapı milli takımlarında jenerasyonunun en iyilerinden olduğu için adını erken duyup, beklentilere önce başladık ama henüz 23 yaşında ve önünde uzun yıllar var Onuralp’in, bu nedenle performansı Türk Basketbolu için umut saçıyor... Onuralp yaşadıklarını MİLLİYET’e anlatırken, bu kez adımlarını sağlam attığını gözler önüne koyuyor...

Tüm Avrupa’ya sizi konuşturan Partizan zaferi... Nasıl bir maç oldu, o atmosferden nasıl çıktınız?

“Ne kadar zorlu bir karşılaşma olacağını biliyorduk ama kesinlikle kaybetmeye gitmedik. Her maçta olduğu gibi tek düşüncemiz kazanmaktı. Öncelikle oynayacağımız maçın stresinden çok, zevkine odaklandık. Bu seviyede ve atmosferde oynamak, herkesin kariyerinde hatırlayacağı bir şeydi. Biz de bunu düşündük. Sahaya çıktığımızda atmosfer etkileyiciydi. 20 bin kişi vardı ve bu sezonun Euroleague-Eurocup rekoruydu bu. Ama ben basketbolu seviyorum ve rakip bile olsa böyle bir atmoferde oynamaktan keyif alıyorum. Takım olarak karakterimiz asla pes etmemek. Bunu tekrarladık. Pes etmedik ve sonunda zafere ulaştık. Şimdi önümüzde iki maç var. İki maç daha kazanırsak Eurolegue’de oynayacağız. Böyle bir hedefe bu kadar yakın olmak hem heyecanlı hem korkutucu. Böyle bir şeye yaklaşınca istek artıyor ama gün gün gitmemiz gerekiyor. Cedevita’yı yenmiştik bu sezon. Bu dakikadan sonra zaten iyi kötü yok. Her şeyimizi vereceğiz sahada.”

- 20 bin kişi diyorsun, olumsuz etkisi olmadı mı?

“Buna çok hazırlıklıydık. Biz iki haftadır antrenmanlarımızı yaparken, Partizan taraftarının gürültüsünü salondaki ses sisteminden dinleyerek çalıştık. Salona çıktığımızda duyduğumuz bütün sesler tanıdıktı yani. O yüzden fazla etkilenmedik. Maça hem taktik olarak hem psikolojik olarak çok iyi hazırlanmıştık.”

Röportajın tamamı için tıklayınız.