Ömer Aşık futbol oynamayı düşünür mü acaba?

Ömer Aşık futbol oynamayı düşünür mü acaba?

Bu sezon Ömer Aşık bizim beklentilerimizi hiç karşılayamıyor. Hatta takımı da tahminen kara kara verdikleri bu kontratın karşılığını nasıl alacağını düşünüyordur. Aslında Ömer Aşık doğru sistemde doğru takıma mütihş katkılar verebilir. Onun Chicago günlerinde maçın bütün ritmini değiştiren bi oyuncuya dönüştüğünü biliyoruz ama bu günlerde New Orleans takımında sadece bir fazlalık olarak gözüküyor.
 
Bu sezon sadece 16.8 dakika sahada kalabilen Ömer bu süre içinde takımına 3.5 sayı 5.8 ribaund'luk bir katkı yapabiliyor. Şu ana kadar sahada toplam 926 dakika kalabildi.
 
Yine de Ömer'in ligde bir istatistikte lider olduğunu söylersek şaşırabilirsiniz.
 
Ömer Aşık bu sezon tüm NBA'de en çok "topa ayakla müdahale etme" ihlalini gerçekleştiren oyuncu. Sadece 926 dakika içinde tam 14 kez topa ayağıyla dokunan Ömer her 66 dakikada bir topa ayağıyla müdahele ediyor. Listenin ikinci sırasında Anthony Davis'in bulunması da takım olarak bu kötü sezonu unutup futbolda şanslarını denemek istemelerine yorulabilir. Belki de verimli basketbol oynayamamaktan sıkılan Ömer futbola geçiş yapmak istiyordur. Biz Ömer'i bundan 3 sezon önce ligin en çok ribaund alan oyuncusu haliyle görmek istiyoruz umarız sezonun geri kalanında ve yazın milli takımla birlikte o eski günlerine dönebilir.