G.Saray dev maça erteleme istedi / TOLGA YENİGÜN

G.Saray dev maça erteleme istedi / TOLGA YENİGÜN

Galatasaray bu akşam Abdi İpekçi'de saat 19.00 Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile oynayacağı play-off turu 2. maçına erteleme istedi.

Zehirlendiği düşünülen Nevriye Yılmaz, Cansu Köksal, Dubjlevic, Martinez ve Wauters'ten yoksun kalan sarı kırmızılılar bu akşamki kritik maçın ertelenmesi için Türkiye Basketbol Federsayonu'na resmi başvuruyu yaptı. 

Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Ömer Yalçınkaya erteleme başvurusunu doğrulayarak şunları söyledi... 

"Başvuru için gerekli evraklar Türkiye Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu’nda... Takımda ciddi anlamda salgın var, ya içtikleri sudan ya da yedikleri bir yemekten dolayı. Henüz hastaneye gitmeyen ama bulantı, ishal, kusma şikayetleri yaşayan Nevriye de çok kötü durumda. Şayet bu maç ertelenmezse sahaya ancak bir iki oyuncumuz çıkar, oynamanız sürpriz olur. Maça çıkmamız mümkün değil. Sporculara serum verdiğinizde vücut hemen toparlamıyor. Su kaybı, mineral kaybı oyuncularımızı kötü etkiledi Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan bir haber bekliyoruz." 

GALATASARAY YENİLİRSE ELENİYOR

Kayseri Kadir Has Spor Salonu'nda cumartesi günü oynanan ilk mücadelede AGÜ'ye 67-55'lik skorla mağlup olan ve 2'de bitecek seride 1-0 geriye düşen Galatasaray, bu akşamki maçı kaybetmesi halinde lige veda edecek. Sarı kırmızılılar mücadeleyi kazanırsa seri cuma günü Kayseri'de oynanacak son maça taşınacak.