Galatasaray'da bir skandal daha... Strasbourg biletleri önceden dağıtıldı mı? / SERHAT KARAKAŞ

Galatasaray'da bir skandal daha... Strasbourg biletleri önceden dağıtıldı mı? / SERHAT KARAKAŞ

Galatasaray’ın Fransız ekibi Strasbourg ile oynayacağı karşılaşmanın biletleri ile ilgili bir skandal ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı yönetim taraftarın günlerdir beklediği 3000 bileti satışa çıkmadan dağıttı.

Geçtiğimiz 2014 – 2015 sezonunu üç kupa ile kapatan Galatasaray’da taraftarların çilesi bitmek bilmiyor. Futbol takımının tarihi bir başarısızlık tablosunun çizimine devam ettiği son haftalarda, Ergin Ataman ve öğrencilerinin binbir zorlukla elde ettiği başarı ile teselli bulan Galatasaray taraftarına reva görülen son olay, şimdiye kadarki skandalların belki de en büyüğü olarak karşımıza çıkıyor.

Gran Canaria zaferi sonrası ULEB Eurocup’ta finale kalma başarısı gösteren Galatasaray Odeabank’ın, Fransa’nın Strasbourg takımı ile yapacağı final maçının biletlerinin satışa çıkmasını bekleyen taraftarlar büyük bir şok yaşadı.

Galatasaray Kulübü’nün resmi internet sitesinden, Nisan ayının 19’unda satışa çıkarılacağı duyurulan biletlerin bir kısmı, henüz satışa çıkmadan el altından dağıtılmaya başlandı.
Özel davetiye şeklinde dağıtılan yaklaşık 3000 kadar biletin, bir kısmının yönetime yakın kesimlere, bir kısmının ise özellikle Dursun Özbek yönetimine muhalif olan kesimlere dağıtıldığı ortaya çıktı. Biletix’in resmi olarak satışa sunmasından 8-10 saat kadar önce “başkalarının” eline geçen biletlerin fotoğrafları sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Özellikle internette bilet almak için bekleyen on binlerce taraftar büyük hayal kırıklığına uğradı.

Günlerdir bilet almak için bekleyen sarı kırmızılılar, kendilerinin ulaşamadığı biletlere, bazı “ayrıcalıklı” kişilerin nasıl ve ne hakla ulaştığını merak ediyor.

ATAMAN DA RAHATSIZ

Zorlu final maçı öncesinde meydana gelen bu bilet skandalının, Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman’ın da kulağına gittiği ve bu durumdan duyduğu rahatsızlığı yakın çevresi ile paylaştığı öğrenildi.