Finale kadar yoksunuz şampiyon olunca şov yapıyorsunuz / BAHRİ HAVADIR

Finale kadar yoksunuz şampiyon olunca şov yapıyorsunuz / BAHRİ HAVADIR
Finale kadar yoksunuz şampiyon olunca şov yapıyorsunuz / BAHRİ HAVADIR

“Basketbol dahil amatör sporları küçülteceğiz diyen başkan, ne acıdır ki şampiyonluk gününde sahaya iniyor! Özbek, sadece enkaz edebiyat ı yapıyor...”

Bahri Havadır
Fotoğraflar: Eser Erenler
YENİ YÜZYIL GAZETESİ

G.SARAY camiasının önde gelen isimlerinden, 1905 G.Saraylı Yönetici ve İşadamları Derneği Kurucu Başkanı Dr. Ulvi Süvarioğlu ile Sarı-Kırmızılı kulübün sorunlarını konuştuk. Konu G.Saray’ın içinde bulunduğu durumdu... Dr. Süvarioğlu söze basketboldan ve Ataman’dan başladı yönetimle devam etti. İşte kelimesi kelimesine Dr. Süvarioğlu’nun söyledikleri: “Ergin Ataman Fatih Terim ekolünün devamı.

‘Ne acı bir tablo...’

Mücadeleci, boyun eğmeyen ve kaybetmekten nefret eden biri. Taraftar, futboldaki hayal kırıklığını, basketbol takımının müthiş başarısıyla pozitif bir enerjiyle desteğe dönüştürdü.

Basketbol takımını izlemekten büyük keyif alan G.Saraylı taraftarlar, Ergin Ataman’ın koçluğu takım içindeki arkadaşlık ve dayanışmanın da farkında. Mali genel kurulda “Basketbol dahil amatör sporları küçülteceğiz” diyen Başkan Dursun Özbek, ne acıdır ki şampiyonluk gününde sahaya iniyor! Sorun çözen değil, sürekli sorunları gündeme getiren bir yönetim anlayışı var.

‘Hani bataklığı kurutacaktı’

Soruyorum; yönetime talip olurken, borçları ve amatörlerin durumlarını bilmiyor muydunuz? O zaman kürsüde bir yığın vaatlerde bulunup, oyları alırken hiç enkaz edebiyatı yapmıyordunuz. Bu ne yaman bir çelişki! İdare etmek vardır; yönetmek vardır... Siz Galatasaray’ı yönetmiyor idare ediyorsunuz... Bataklığı kurutacağız diye gelmediniz mi? Son derece edepli bir ifadeyle, sayın başkan neye talip olduğunuzu biliyordunuz ve siz sadece enkaz edebiyatı yapıyorsunuz.”

 

 

Denetçi raporu her şeyi anlatıyor

ULVİ Süvarioğlu, Başkan Özbek’in artık şapkayı önüne koyması gerektiğini vurguladı ve şöyle devam etti: “Sayın başkan yönetiminizin yetersiz olduğunu, camianın ileri gelenleri ile iletişim kurmadığınızı kabul etmelisin ve camianın tecrübeli isimlerinin tavsiyelerine kulak asmanın zamanı da gelmiştir. Son mali kurulda İrfan Aktar büyüğümüzün mesajlarındaki ‘Yönetimin acil olarak radikal tedbirler alarak 3 veya 5 yıllık planlarını ortaya koyması elzem olarak genel kurula sunması zorunluluğu doğmuştur’ sözleri her şeyi açıklamaktadır.”

Küçülerek büyüyemezsiniz

1905 G.Saraylı Yönetici ve İşadamları Derneği Kurucu Başkanı Ulvi Süvarioğlu, kulübün düze çıkması için birlik-beraberliğin şart olduğunu söyledi. Süvarioğlu, Başkan Dursun Özbek’e şu öneride bulundu: “Galatasaray markasını ‘küçülerek büyütelim’ yöntemiyle yönetemezsiniz. Kulübün sadece gider tarafı değil büyüklüğünü artıracak çalışmaları ortaya koymalısınız. Kol-kola, sevgiyle, saygıyla karşılıklı güvenle bu zor günleri aşmalıyız.”