Fener seriye bağladı / ÜMİT AVCI

Fener seriye bağladı / ÜMİT AVCI

THY Euroleague’de 15. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko, 6. galibiyetini Maccabi Tel Aviv karşısında 90-79’luk skorla aldı.
Rakibin üçlüklerle girdiği maçta yanıtı aynı şekilde veren, Booker ile boyalı alanı da çok iyi kullanıp kolay skor üreten temsilcimiz, ilk periyodu 23-18 galip bitirdi.
De Colo ile skor bulmayı sürdüren Fenerbahçe, çok fazla hücum ribauntu verip rakibe ikinci şans sayıları fırsatı tanısa da soyunma odasına da 41-35 galip girmeyi başardı.
Henry-Pierre ikilisinin savunmadaki enerjisi temsilcimizin hızlı hücum sayılarını da artırırken, 70-49’da farkı 21 sayıya kadar çıkaran ekibimiz, son periyota da 70-51 galip girdi.
Ancak savunmadaki bir anlık yumuşamayı hemen arka arkaya bulduğu üçlüklerle cezalandıran Maccabi, farkı hızla eritti, 38. dakikada Wilbekin ile farkı 5 sayıya indirdi. Ancak son 2 dakikada yine enerjisini yükselten ve Booker’ı boyalı alanda çok iyi besleyen Fenerbahçe Beko, rakibini de yanlış tercihlere zorladı, salondan da galibiyetle ayrılmayı başardı.
Karşılaşma öncesinde geçtiğimiz yıllarda Fenerbahçe Beko forması giyen James Nunnally’ye, Bobby Dixon tarafından anı forması ve plaket takdim edildi.