Engin Ataman'ı kim istemedi? / BAHRİ HAVADIR

Engin Ataman'ı kim istemedi? / BAHRİ HAVADIR

Galatasaraylılar cemiyetinde eşinizle birlikte kupayla poz verirken ne de güzel gülmüşsünüz başkan...

“Muzaffer bir komutan edasıyla” bir yanınızda Can Topsakal, diğer yanınızda Ergin Ataman var... Allah sizi her daim başarılı eder inşallah..

Ama anlatacaklarımı iyi dinleyin Başkanım... Ergin Ataman ve sporcular önceki gece “tarihe geçti” ama gerçekler bir tokat gibi yüzlerde patladı.

Geçen yıl Ergin Ataman’ın gitmesi için yönetimde tavır koyan Can Topsakal ve arkadaşları tribünde, şampiyonluk karesinde olmak için siz aşağıdaydınız… Takım tarih yazmıştı ama tek ses yüreklere hançer gibi saplandı:

“İstifa, istifa, yönetim istifa...” Böylesine mutlu günde taraftar yönetimi istemiyordu, icraatlardan memnun değildi, söylemlerden, duruşlardan, çifte standartlardan “küçük düşünmelerden” zor günde olmayıp, final gününde protokolde oturmalarını hazmedemiyordu gördünüz değil mi?..

Can Topsakal’ın “Ergin Ataman’ı istemiyorum” sözlerine başkanlığı döneminde karşı çıkan Duygun Yarsuvat, protokolde yeri olmasına rağmen sizin yanınızda oturmayı kabul etmedi. Ve en samimi arkadaşı Cem Kınay’la birlikte pota altında seyretti… Çünkü o da “yönetime ve size karşıydı, değişim istiyordu...”

Ergin Ataman’ı kulübe getirerek çığır açan Başkan Ünal Aysal maça davet edilmemişti…

Belki de aradınız ulaşamadınız. Ancak Ünal Aysal salona gelseydi neler olacağını tahmin edebiliyorsunuz değil mi?..

Şampiyonluk gecesinde yüreklere kazınan şu sözler:

 

 

 

“İSTİFA, İSTİFA, YÖNETİM İSTİFA...”


Çok önemli bir mesajdı… Ancak mesaj alınabildi mi? Benim açımdan kocaman soru işareti…

Aklıma geldi birden, futbolculara Rizespor galibiyeti için prim vaadedilirken, yönetici Can Topsakal oyuncularına bir kez olsun “moral yemeği” vermiş mi? Sezon başında Sabri’nin ücreti artırılırken, Ergin Ataman’a “Maaşını düşürüyoruz” diyen yöneticiler, şampiyon hocanın maaşını zamanında ödeyebilmişler midir?.. Şimdi ;

Başkan Dursun Özbek, önce Ergin Ataman’la yeni bir sözleşme imzalamalı… 3 milyon dolara düşürdükleri basketbol bütçesini rafa kaldırıp Euroleague için en az 20 milyon euro bulmalı. Ve final için beklenmeli…

Bunları yapmadan “Aslansın, kaplansın, bizim başantrenörümüzsün demek…” pek samimi gelmiyor…

“Her ne kadar bizi genel kurul seçti” deseniz bile Galatasaray taraftarı hiçbir şeyi unutmaz ve bir kenara not eder… Çünkü ajandanız doldu artık…

Netice; Unutmadan Dursun Başkan, siz reis olarak “herkesi kucaklayın, sevin, sayın, kimseye laf sokuşturmayın…”

Çünkü, nefreti yaymak kolay, ama sevgiyi yaymak zordur… Vicdansız olmak anlıktır... Ama yürekli olmak sonsuzdur…