Bogdan böyle istedi / GÖKHAN GERMAN

Bogdan böyle istedi / GÖKHAN GERMAN

Dakikalar 26’yı gösterdiğinde sadece 5 galibiyeti bulunan ve kümede kalmak için son kozlarını oynayan Türk Telekom, 62-41 öndeydi. Maçı ise Fenerbahçe 85-83 kazandı. İnanılmaz bir mücadele ve bir Bogdan Bogdanovic klasiği izledik Ankara Arena’da... Giresun’a son saniyede orta sahadan, Daçka’ya attığı son saniye üçlüğü ile Türkiye Kupası’nı Fenerbahçe’ye getiren Sırp şutör, dün de 1.8 saniye kala yaklaşık 10 metreden gönderdiği füze ile Telekom’un hayallarini yıkarken, sıralama açısından takımına çok önemli bir galibiyet kazandırdı.

14 dakikada 45 sayı

Telekom Harris ve Haislip’in olağanüstü oyunuyla maçı sürekli domine etti. Fark da giderek açıldı. 26. dakikada Obradovic, genç Egehan’ı sahaya sürünce Başkent ekibi, rakibin havlu attığını düşündü. Ama Egehan’la başlayan, Antic, Datome ve Dixon’la devam eden bir üçlük yağmuru başladı o anda. 26 dakikada 41 sayı atan Kanarya, kalan 14 dakikada ise 45 sayı üretti.

Obra’nın planı tuttu

Fenerbahçe, adım adım gelirken, Türk Telekom da üçlüklerle yanıt verdi. Ama son çeyreğin yıldızı Bogdanovic başta olmak üzere bu kritik şutlar sonrası geri adım atmadı Kanarya. Nitekim. 1.8 saniye kala Harris serbest atışlardan birini kaçırdı. Mola sonrası Fenerbahçe’de coach Obradovic yine müthiş bir kenar oyunu çizdi. Bogdanovic bir anda bomboş kaldı, o da en iyi yaptığı işi bir kez daha tekrarladı, potalı da olsa üçlükten isabet bulup Fenerbahçe’ye mucizevi bir zafer kazandırdı.