Bitmeyen senfoni! / ÜMİT AVCI

Bitmeyen senfoni! / ÜMİT AVCI

Eurocup şampiyonluğunun ardından, derbide Beşiktaş’ı deplasmanda deviren Galatasaray hız kesmedi. Evinde konuk ettiği Türk Telekom’u tam 3 uzatmaya giden maçta deviren sarı-kırmızılı ekip, 28. maçında 20. galibiyetini elde etti.

Galatasaray Odebank, İstanbul  Belediyesi’nin Konya’da aldığı galibiyet sonrasında küme düştüğü kesinleşen Türk Telekom, Abdi İpekçi’de konuk etti, salondan 3 uzatma sonunda 139-134 galip ayrılmayı bildi.

Eurocup şampiyonluğunun ardından çok yoğun bir trafiğe giren, sakatlıklar ve hastalıkların da etkisiyle oldukça yıpranan Galatasaray, Telekom karşısında Lasme’den yoksun oynadı ve ilk dakikalarda Ankara ekibi boyalı alanı çok rahat kullandı. Rakibine Schilb’in şutlarıyla yanıt veren G.Saray, iki takımın da hiç savunma yapmadığı ilk periyodu 31-25 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de maç temposunda bir değişiklik olmadı. Telekom Haislip’in art arda üçlükleriyle maçtan hiç kopmadı ve devre de 55-55 tamamlandı.

G.Saray’ın yorgunluğu, Telekom’un hedefsizliği, yine savunma yapılmamasına neden olurken, son çeyreğe de Cim-Bom 81-79 önde girdi. Maç bu tempoda bitecek diye bekleyenler, uzun süre bitmeyen bir karşılaşma izledi. Çünkü oyun içinde yaşanan gerginlikler, hakem kararlarına gösterilen tepkiler ve oyuncuların birebir inatlaşması, kazanma isteklerini artırdı. Telekom’un 94-89’da 5 sayı öne geçtiği anda sahneye Schilb çıktı normal sürenin 99-99 bitmesini sağladı.

İlk uzatmada da pes eden olmadı, 5 dakikalık bölüm 109-109 tamamlandı. Galatasaray’da Schilb, Telekom’da Evren’in öne çıktığı ikinci uzatma düellosunda bu kez eşitlik 121-121 ile sağlandı. 3. uzatmada faul çizgisinde çok düşük yüzdeyle oynadı Telekom, G.Saray, Evren’in iki teknik faulle diskalifiye olduğu pozisyonda 8 farkı yakaladı. Telekom bir kez daha geri dönmeye çalıştı ama McCollum buna izin vermedi, taktik faullerde hata yapmayıp, G.Saray’ı 139-134’lük galibiyete taşımayı bildi.