Bileği bükülmüyor / GÖKHAN GERMAN

Bileği bükülmüyor / GÖKHAN GERMAN

İlk günden itibaren büyük bir heyecanın yaşandığı, galibi son topların belirlediği, sevinç ve hayal kırıklıklarının bol olduğu bir kupa organizasyonu izledik Bursa’da…

İlk şoku Efes yaşadı

Ligde yenildiği Büyükçekmece karşısına çıkan Fenerbahçe, rövanşı alırken çok zorlanmadı. İkinci çeyrek final maçı ise nefesleri kesti. Uzun oyuncularından yeterli katkıyı alamayan Efes’in kısalarına önlem alan Pınar Karşıyaka coachu Ufuk Sarıca, rakibin elini ayağını bağladı. Tempoyu da düşürüp rakibe sevdiği açık alanları bırakmayan İzmir ekibi, 20 üçlüğün 18’ini kaçırmasına rağmen, Efes’i 67’de tutunca, kendi de yarı finalin yolunu tuttu.

Slaughter Aslan’ı eve yolladı

İkinci gün Darüşşafaka, antrenman havasında geçen maçta Trabzon’u 31 sayı farkla yenerken, Bordo-Mavili ekibin coachu Nenad Markoviç de takımının başındaki son maça çıkmış oldu. Galatasaray da erken veda edenler kervanına katıldı. Cim Bom, son 2 dakikaya 8 sayı önde girdi, bu bölümde 3 turnike, 2 de serbest atış kaçırdı. Son 2 dakikada Slaughter (biri son saniye üçlüğü) 2, Moerman’la da 1 üçlük bulan Bandırma ekibi ‘küçük çaplı bir mucize’ gerçekleştirip, Galatasaray’ı evine yolladı.

Çekirge sıçramadı

Benzer bir senaryo Banvit ile Darüşşafaka Doğuş arasındaki yarı final maçında yaşandı. Banvit bu kez son 3 dakikaya 8 sayı geride girdi. Maçı aynı noktaya getirdi ama bu kez Fortson’un son saniye üçlüğü girmeyince, Darüşşafaka 15 yıl sonra finalist olmayı başardı. Fenerbahçe, Pınar Karşıyaka’yı devirirken yıldızları sahnedeydi. İkinci yarıda 5’i Datome’den olmak üzere tam 10 üçlük isabeti bulan Sarı-Lacivertliler, iki yıl aradan sonra tekrar finaldeydi.

Bogdanovic böyle istedi

Final nefesleri kesti. Fenerbahçe kaçtı, Darüşşafaka kovaladı, 15 saniye kala Wilbekın’la öne de geçti ama gecenin kahramanı Bogdanoviç, son sözü söyleyen isim oldu. Bitime 2 saniye kala, gönderdiği üçlükle Darüşşafaka’nın hayallerini yıkarken, Sarı-Lacivertliler’i havalara uçurdu. Bogdanovic de ‘büyük’ oynadığı gecenin hikayesini kendi istediği gibi yazdı.