Bekle bizi Belgrad / ÜMİT AVCI

Bekle bizi Belgrad / ÜMİT AVCI

Milano’dan istediğini alıp dönen Anadolu Efes, Sinan Erdem’de mükemmel seyircisinin önünde hata yapmadı, çeyrek final serisinde yeniden öne geçti. Larkin’in devleştiği maçın ardından artık Final Four bileti için bir galibiyete ihtiyacımız kaldı.

THY Euroleague çeyrek finali 3. maçında İtalyan ekibi Milano’yu 77-65 yenmeyi başaran Anadolu Efes, durumu 2-1 yaptı, Belgrad’da düzenlenecek Final Four’a bir adım daha yaklaştı.

Maça tam istediği gibi başladı temsilcimiz, ilk 5 başlayan Pleiss şutu buldu, sırtı dönük oynadı, Micic potaya atak yaptı, takımın süperstarı Larkin de savunmadaki enerjisi ile bu maçı kazanmaya geldiğini anlattı.


Daha ilk çeyrekte çift haneleri farkları yakalayan Efes için 2. çeyreğin başındaki top kayıpları canları sıksa da kenardan gelen Buğrahan’ın katkısı, savunma kaynaklı sayıların bulunması Efes’e nefes aldırdı. Devre sonunda farkın 15’e çıkmaması tamamen şanssızlıktı.

Ancak 2. yarı hiç istediğimiz gibi başlamadı. Coach Ergin Ataman’ın ilk yarıda tıkır tıkır işleyen rakibin adam değişme savunmasına karşı yapılan ataklar unutulup, 2. maçta mağlubiyete neden olan zorlama atışlar, rakibi de umutlandırdı. Son çeyreğin başında Milano öne de geçti ve bizim şiddetle kısa skoruna ihtiyacımız vardı. İşte o anda Larkin sahneye çıktı. Biz atmasını beklerken, o iki kez art arda aslanlar gibi savunma yaptı, enerjisi tüm takıma yansıdı. Takımın yıldızı bu kadar savaşırsa, tabii ki bu herkese yansıyacaktı. Ardından yine Larkin iki üçlük attı, Micic’e de attırdı ve rakibin direncini tamamen kırdı.
Ergin Ataman ve ekibinin 2. maç sonunda rakibin savunmasına bulduğu çözümler, savunmada da Milano’nun ana silahlarını devreye sokmadan, diğerleri atarsa atsın denerek risk alınması gecenin en önemli artılarıydı.

Ama hala bir maç daha kazanmamız gerek, bu yüzden aynı konsantrasyonla, aynı kararlılıkla yarın da sahaya çıkmalı.