Bahçeşehir Koleji Fener’e yetişemedi / ÜMİT AVCI

Bahçeşehir Koleji Fener’e yetişemedi / ÜMİT AVCI

ING Basketbol Ligi’nde 18. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko, Bahçeşehir Koleji’ni 84-73 ile rahat geçti, 15. galibiyetini elde etti. Rakibine de 8. yenilgisini tattıran sarı-lacivertli ekip, iki uzunla başladığı maçta rakibin forvetten bulduğu sayıların sıkıntısını yaşadı ancak Booker ve Şehmus’un iyi oyunuyla toparlanıp, dışarıdan da art arda isabetler bulunca ilk çeyreği 29-18 galip tamamladı.
Bahçeşehir Koleji hücumda çok hata yapıp, ilk yarıda 9 da faul kaçırınca, Fenerbahçe farkı korumayı başardı, devre 45-33 tamamlandı.
2. yarıya daha iyi başlayan Bahçeşehir Kolej, Dekker ile farkı 4 sayıya indirse de 9-0 seri bulan Fenerbahçe Beko yeniden arayı açtı son çeyreğe girilirken skoru 67-53’e çekmeyi başardı.
Guduriç, Melih ve Şehmus’dan gelen sayılarla 77-58’de farkı 19’a çıkaran Fenerbahçe Beko’ya Bahçeşehir Koleji de arka arkaya üç üçlükle yanıt verip umutlansa da Şehmus daha fazlasına izin vermedi ve takımına rahat bir nefes aldırarak, maç sonuna da rahat girilmesini sağladı.
Farkı kapatma telaşıyla erken atışlar kullanan Bahçeşehir Koleji, Smith’i bir türlü devreye sokamadığı maçta bu hamlesinden de sonuç alamadı, Fenerbahçe Beko 84-73’lük galibiyete ulaştı.
Fenerbahçe Beko önemli eksiklerine rağmen liderlik koltuğunu biraz daha sağlamlaştırırken, tam 13 faul atışı kaçırıp, rakibin boyalı alandaki etkili savunmasına karşı çözümü sadece dışarıdan arayan Bahçeşehir Koleji haftayı üzgün tamamladı.