Bahçeşehir için şampiyonluk vakti / ÜMİT AVCI

Bahçeşehir için şampiyonluk vakti / ÜMİT AVCI

EuropeCup’taki temsilcimiz finalin ilk maçında İtalya’da konuk olduğu Reggio Emilia karşısında 4. çeyreğin başında 19 farkı yakalasa da rakibin 15-2’lik seriyle geri dönmesine engel olamadı ancak maç sonunda tecrübesiyle ayakta kalıp kazanarak, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Ülkemizi EuropeCup’ta temsil eden Bahçeşehir Koleji, İtalya’nın Reggio Emilia takımını deplasmanda 72-69 yenerek şampiyonluk yolunda büyük avantaj yakaladı. Ülkemizi EuropeCup’ta temsil eden Bahçeşehir Koleji, İtalya’nın Reggio Emilia takımını deplasmanda 72-69 yenerek şampiyonluk yolunda büyük avantaj yakaladı.

Rakibin hücum ribauntlarıyla etkili olduğu ilk periyotta Smith ve Berkay ile kritik üçlükler bularak kontrolü ele geçiren temsilcimiz, ilk periyodu 19-18 önde bitirdi. 

Ev sahibinde kenardan gelen Johnson çok etkili oldu ve 16 sayıyla oynadığı devrede takımını 23-19 öne taşıdı. Solomon ile krizden çıkan temsilcimiz, aynı oyuncunun boyalı alan sayılarıyla yeniden üstünlüğü aldı, devreyi 40-34 galip tamamladı. 

Ev sahibi iki üçlükle girdiği 2. yarıda skoru 43-43’te dengelese de Dekker’ın devreye girişi, Johnson’ın etkisinin Black savunmasında kesilmesi, Bahçeşehir’e büyük avantaj getirdi, temsilcimiz Kartal’ın da kritik şutlardaki isabetiyle son çeyreğe de 63-47 önde girdi.31. dakikada farkı 19 sayıya kadar çıkardı ekibimiz, müthiş bir avantaj elde etti. Ancak bir anlık rehavet ev sahibinin yeniden maça dönmesini sağladı. Rakibin müthiş serisinde oyuncu değişikliğiyle aranan çare de sonuç vermeyince, 69-68’de fark 1 sayıya kadar indi. Neyse ki temsilcimiz maç sonunu daha iyi oynadı ve kazanmayı bildi. Belki fark kapanmasa daha büyük bir rahatlıkta olacaktı ama deplasmanda kazanmak kupanın bir kulpundan tutmaktır, Bahçeşehir Koleji çok önemli bir avantaj yakaladı, kutlamaları İstanbul’a bıraktı.