Anadolu Efes seriye bağladı / GÖKHAN GERMAN

Anadolu Efes seriye bağladı / GÖKHAN GERMAN

Sezona kötü başlayan son iki yılın şampiyonu, Barcelona, Milano, Bologna'dan sonra bir başka güçlü takım Olympiakos'u da devirdi, üst üste 4. galibiyetini alıp ait olduğu yere bir adım daha yaklaştı.

İlk üç dakikada top kayıpları nedeniyle şut bile atamayan Anadolu Efes, 10-0 yenik başladı maça. Ergin Ataman doğal olarak rotasyona girdi. Efes, Clayburn'ün bireysel çabaları ile oyuna tutundu ve bir şekilde skorun içinde kalmayı başardı. 10 maçın 7'sini kazanan Olympiakos, oyunu hep kontrol eden, doğru şutu bulana kadar hücum eden taraftı. Nitekim ilk yarı 41-33 Atina ekibinin lehine sonuçlandı. Ama devre arası Efes'e ilaç gibi geldi. Soluklanan ve doğru düşünmeye başlayan Lacivert- Beyazlılar ikinci yarıya baskılı ve sert savunma ile başladı.

 

Hücumda Miçiç önderliğinde topu da paylaşmayı hatırladı. Sezona çok iyi başlamayan Beaubois oyunun iki tarafında da katkı verince momentum Efes'e geçmeye başladı. Clyburn atmaya devam ediyordu. Miçiç ve Beaubouis performansını giderek artırdı. 3. periyodun sonunda fark 1'e inmişti: 52-53. 4. periyodun başında Clyburn'ün üçlüğü ile ilk kez öne geçen Anadolu Efes bir daha arkasına bakmadı. Taraftar desteği ile ivmeyi yakalayan Lacivert- Beyazlılar, ikinci yarıda şampiyona yakışır bir mücadele sergileyip üst üste 4. galibiyetini almayı başardı. 18 sayı, 9 ribaunt ve 9 asistle 'triple-double'lık performans sergileyen Miçiç maçın adamı oldu. Hatfaya Larkin de geliyor... Bakalım Larkin'le beraber bu takım hangi seviyeye çıkacak?...