Amortide kaldık / ÜNAL ÖZÜAK

Amortide kaldık / ÜNAL ÖZÜAK

Fenerbahçe'nin ev sahipliğinde, Ülker Sports Arena'da oynanan FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Final ilk akşamında şampiyonumuz kadrosunda 10 Rus ,2 ABD'li, birer İspanyol ve Karadağlı oyuncu bulunan Nadezhda'ya beklediğimiz üstünlüğü kuramadı.
Quigley’in akıllı organizasyonu ile tepeden ve dipten Hollingsworth ile Lavender ile oynadığımız perdele devril hücumlarımız etkili olunca ilk çeyreği kafa kafaya tamamladık. Rakibin kozu, gecenin kadını Dewanna Bonner’ı toplamda 20 sayı yaparak onları sırtlarken onu savunmada çok zorlandık. Tek başına yendi bizi.

ÇOK YAZIK OLDU


Fenerbahçe’nin eski koçu Iniguez sazı Bonner’ın eline bırakmış. Hızlı hücum ederek, yüzde 55 isabetle fazla atamaya başladıklarında çareyi alan-adam kombine savunmasına dönmekte bulduk. Ancak biz 2. çeyrekte 5 dakika sayı üretemeyince arayı açmaya başladılar. Savunmayı sertleştirme karşı hamlesi ve Quigley sayılarıyla krizin büyümesini önledik. 2. yarı Verameyenka, Bonner’ı alınca dış şut etkinliğini kestik ve hücumda pota altını daha yoğun kullanmaya başladık ama aradaki farkı bir türlü eritemedik. Baskılı savunmaları karşısın da kaybettiğimiz toplar arttı. 13 sayı geride girdiğimiz son çekişmeli 10 dakikada da onlar kaçtı biz kovaladık ama topta onları bizden çok sevince kupa finaline uzanamadık.