Alkışlar Kanarya'ya / MERVE TOY

Alkışlar Kanarya'ya / MERVE TOY

SON 8’in ilk maçı F.Bahçe adına en kritik maçtı. Serinin ilk mücadelesinde hem takımın motivasyonu hem de rakibe verilecek mesaj oldukça kritikti. Vesely gibi bir eksiğin nasıl kamufle edileceği de ayrı soru işaretiydi. Maçtan önce üzerinde durduğumuz konu elbette savunmaydı. Top 16 performansına aldanmak olmaz. Böyle bir Avrupa devine yapacağınız savunmayla verirsiniz mesajı. Tam da öyle başladı F.Bahçe.
 
Adeta nefes aldırmadı Madrid temsilcisine. İlk yarıyı izlerken aklımda geçen sezon Final Four’u belirdi. Goudelock-Zoric 5’iyle başlayıp savunma adına varlık gösteremediğimiz o maçta olsaydı keşke bu savunma demeden edemedim. Neyse geçmişte kısa bir tur sonrası savunmasından hoşnut olduğumuz ev sahibine sayı da lazımdı tabii. 
 
İLK YARIDAKİ SAVUNMA...
 
BU rolü Bogdanovic üstlendi. Taraftarın desteği, Udoh’un çembere ördüğü duvar ve Bogdanovic-Dixon ikilisine katkı veren Sloukas ilk yarıda istenen senaryoyu yazdı. Yorulan savunmaların etkisiyle çemberden uzaklaşan iki takım hücumlarına Madrid silahlarının performansı dengeyi sağladı. Ribaund üstünlüğünü rakibe vermeye başladığı anda hakimiyeti de kaptırmaya başlayacaktık, Sloukas kontrolü ele aldı.
 
Talihsizlikler yaşadığı sezona damga vuracak performansıyla galibiyette büyük rol oynadı. Son bölümde geri Madrid çabaları yetersiz kaldı. Rakibin skorerlerinin bireysel çabası dışında hücumda organize olmasına izin vermeyen F.Bahçe seride durumu 1-0 yaptı. Bu mücadele özelinde aklımızda ilk yarıdaki savunma kaldı. Darısı sonraki maçlara, alkışlar Kanarya.