7 maddede haftaya 'saftirik' bakış / MURAT ÖZYER

7 maddede haftaya 'saftirik' bakış / MURAT ÖZYER

1. İyi örneklerin artması dileğiyle!
 
 
 
Demir Yapı İnşaat Büyükçekmece basketbol takımı Galatasaray Odeabank ile oynayacağı lig maçından evvel Eurocup finalinde başarı dileklerini resimdeki pankartla ilettiler. Bu nazik davranışlarından ötürü hepsine teşekkür ediyorum.
 
Bu hareketleri “TÜM LİGLERİMİZDE” görmek istiyoruz.
 
2. Gökten üç elma yerine pota düştü!
 
Beykoz Başkanı Zeki Aksu’nun açıklaması:http://www.basketfaul.com/makale/52034/beykozlu-oyuncunun-kafasina-antrenmanda-pota-dustu.html
 
 
 
Beykoz Spor Kulübü Basketbol Şubesi Sorumlusu Serkan Taş’ın açıklaması:http://www.beykozhaber1908.com/haber/2157/beykozlu-basketci-emre-basina-dusen-pota-ile-hastanelik-oldu.html
 
YORUMSUZ!
 
3. FIBA - EUROLEAGUE ARASINDAKİ STAR WARS şiddetini artırarak devam ediyor.
 
 
 
FIBA: Hey Federasyonlar 20 Nisan’a kadar karar verin, takımlarınız hangi ligde mücadele edecek? Eurocup’ta takımı olanı Avrupa Şampiyonasından men edeceğim haberiniz olsun! Eğer bizden yana karar almazsa Türkiye’ nin de Eurobasket 2017’ye katılımı tehlikeye girebilir.
 
Euroleague: Haaa tabii tabii, yeni maç takvimini belirledik; Ekim ile Mart ayına sıkıştırdık, Şubat ayında ulusal kupa maçları nedeniyle haftada iki maç oynatacağız!
 
Galatasaray: Eurocup Şampiyonu olursak otomatik olarak Euroleague'e katılacağımız için önümüzdeki sezon açısından bir sorun kalmayacak ancak biz şu anda Eurocup'a bir yanıt vermek durumundayız ve cevabımız "Evet" olacak. FIBA ortaya bir şey koyamadı,.
 
Bu dizi kaçmaz siz de takip edin!
 
4. Kadınlar Euroleague Şampiyonluğu ve Fenerbahçe
 
 
 
Ülkemizin "bu sıkıntılı döneminde" Avrupa Basketbolu'nun önemli organizasyonu olan Kadınlar Euroleague Dörtlü Finallerini Rusların elinden alıp Türkiye’ye getirmeyi başaran herkese ve şampiyon olamasa da hafta sonu bu basketbol heyecanını yaşatan Fenerbahçe’ye tekrar teşekkür ederim. Önümüzdeki sezon bir Türk takımının ülkemize şampiyonluk kupası getirmesini diliyorum.
 
 
 
5. Galatasaray – Kobe – Gelir Yaratma
 
Kobe Bryant'ın veda maçında satışa çıkarılan ürünlerin tamamı satılmıştı. Ancak pazarlama boyutları Kobe şapkası, Kobe forması, Kobe ceketi gibi ürünlerle sınırlı kalmadı. Bazı açıkgözler o gün Staples Center'da hava doldurdukları poşetleri satışa çıkardı. Bazıları ise o gün salonda bulunan tuvalet kağıtlarını satmaya başladı. Pazarlama zekası / fırsatçılığı nereye gidiyor?
 
Hemen aklıma Kobe Bryant Türkiye’ye geldiğinde giydiği Galatasaray forması ve o günkü organizasyon geldi.
 
6 Nisan 2016’da Eurocup’ta Grand Canaria’yı eleyerek finale kalmıştı. 22 ve 27 Nisan’da final maçlarını oynayacak Galatasaray Odeabank bu süreci “ihtiyacı olduğu” gelire çevirebilecek mi?
 
 
 
6. Belki de buna hazır değiliz?
 
Sadece organize ettiğimiz üst düzey turnuvalara bakarak, kadın basketbolunda Avrupa’da 2 numarası olarak övünmek hakkımız.
 
Eurolegue Dörtlü Finalleri, Avrupa Şampiyonları, Olimpiyat Elemeleri gibi turnuva organizasyonlarında kimse elimize su dökemez. Keşke değerlendirmeyi sadece bunlarla yapabilseydik!
 
 
 
* Sezon oynanırken değişen yönetmelikler ve uygulamalar
 
* İddaa, maç sonuçları gibi spekülasyonlar,
 
* Güç dengelerine göre reaksiyon…
 
gibi daha bir çok konunun kamuoyunda çok konuşulur hale gelmesinden dolayı belki Avrupa’nın 2 numarası olmaya HAZIR DEĞİLİZ?
 
 
 
Her sorunu Türk usulü günlük çözümler bularak Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Liginin “MARKA” sına nasıl katma değer yaratabiliriz ki?
 
Kadın Basketboluna bir de bu açıdan bakmalıyız belki? Kim bilir?
 
7. Spor Toto BL'de hem üst sıralarda, hem de alt da HEYECAN DEVAM ediyor.
 
 
 
Anadolu Efes, Royal Halı Gaziantep’e evinde 2 uzatma sonrasında 96-99 kaybetti.
 
Demir İnşaat Büyükçekmece, Galatasaray Odeabank’ı evinde uzatmada 94-89 yendi. Bu yenilgi Galatasaray Odeabank’ın ligi 1. veya 2. olarak bitirme şansını oldukça zora soktu.
 
Türk Telekom, Rönesans TED Ankara Kolejlileri 76-72 yenerek düşme hattına doğru çekti.
 
Akın Çorap Yeşil Giresun Belediye, Banvit’i 94-86 yenerek düşme hattından bir tık yukarı çıkmayı başardı.