ÖZEL - Lauvergne: Vesely ile harika oyunlar yapacağız

Fenerbahçe'nin bu sezonki yeni transferlerinden Joffrey Lauvergne, Fenerbahçe Medya Günü'nde Basket Dergisi'ne konuştu.

-Fenerbahçe TV'deki röportajında eğer buradan teklif almasaydın Spurs'ta kalmayı tercih edeceğini söylemiştin. Fenerbahçe'nin hangi yönü buraya gelmende etken oldu?

“Zeljko, taraftarlar, son senelerde her Final Four'da bulunmuş olmaları, tüm bu şeyler. Partizan'da oynadığım dönemden beri Fenerbahçe'ye gelmek istiyordum. Partizan'dayken bu fırsatı yakalayamadım, ancak sonunda buraya gelmiş olmaktan ötürü çok mutluyum.”

-Jan Vesely ile olan işbirliğiniz sezon içerisindeki en önemli unsurlardan biri olacak. Avrupa'nın yeni ikiz kulesi olabilirsiniz. Şu aşamada takım ve özellikle Jan ile olan ilişkiniz için ne söyleyebilirsin?

“Jan'ı buraya gelmeden önce de biraz tanıyordum. O da Partizan'da oynadı. 2-3 kez görüşme fırsatı bulmuştuk. Onun takımda bulunmasının bizim açımızdan büyük bir avantaj olduğunu biliyorum. Sahada harika şeyler yapacağız. Milli takım maçlarından ötürü pek çok oyuncu takıma geç katıldı. Her şeyi yoluna koymamız için bir kaç güne daha ihtiyacımız var. Ama harika bir takımız, harika oyunculara sahibiz. Sezon başlangıcını sabırsızlıkla bekliyorum.”

-Buradaki hedefin nedir?

“EuroLeague'i kazanmak. Her şeyi kazanmak. Ama EuroLeague en özeli.”

-Spurs'teyken Gregg Popovich ile çalışma fırsatı yakalamıştın, şimdi de Zeljko Obradovic'in öğrencisi oldun. Bir oyuncu olarak bu durum nasıl hissettiriyor?

“Harika, çünkü koç sana pek çok şey öğretebilecek, seni geliştirebilecek bir insan. Şu aşamada kendini kanıtlamak istiyorsun ancak en iyisi koçun sana öğrettiklerini olabilecek en hızlı şekilde öğrenip kendini geliştirmek. Popovich ve Vujosevic ile çalışma fırsatım oldu, şimdi Zeljko ile oynama fırsatım var. Bir oyuncunun kariyeri için bu çok büyük bir şans.”

-Burada harika bir taraftar olduğunu da söylemiştin, onlara söylemek istediğin bir şey var mı?

“Tabii ki, öncelikle şunu söylemek istiyorum bu tarz bir atmosferde yeniden oynayacak olmaktan ötürü çok mutluyum. Bunun her oyuncu için büyük bir yardım olduğunu düşünüyorum. Ancak bazı oyuncular taraftarla başka bir seviyeye çıkıyor. Harika olacak, onlar önünde oynamak için sabırsızlanıyorum.”


Röportaj: Kaan Baytur / Basket Dergisi