Ataman: Sezon sonunda bu takımda taş taş üstünde kalmayacak
01.04.2018 - 21:46

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 23. hafta maçında Muratbey Uşak’ı deplasmanda 81-78 mağlup eden Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Öncelikle Muratbey Uşak takımını kutluyorum. Küme düşme potasına çok yakın olmalarına rağmen müthiş bir mücadele gösterdiler. Aslında bu maçın hakkı da tamamen onlarındı. Maçın sonunda şans bizim yanımızdaydı ve maç boyunca Simon’un attığı çok ekstra üçlüklerle maçı kazandık. Tabi ki takımın Barcelona yenilgisinden sonra böyle bir reaksiyon vermesini hiç beklemiyordum. Ciddi anlamda gerekli tedbirleri alacağız. Kulüp nezdinde gerekli raporumu vereceğim. Şunu söylemek isterim ki az önce televizyon yayınında da söyledim; evet şampiyonluğa oynuyoruz ama bu karakter devam ettiği sürece sezon sonunda bu takımda taş taş üstünde kalmayacak. Bunu herkes bilsin. Mücadele eden, savaşan oyuncular istiyorum ama maalesef bunu bir türlü göremiyoruz. Bugün de aynı şekilde oldu. Bizim için felaket bir maç olduğunu söyleyebilirim.”

Brock Motum ise toplantıda şöyle konuştu: “Kazandık ama gurur duyulacak bir durum yok. Takımca kötü bir performans ortaya koyduk. Baştan sona kötü olduğumuzu söyleyebilirim. Simon, çok önemli atışları sayıya çevirdi. Ama biz maçları bu şekilde son anlara bırakmamalıyız. Maça sert başlamalıyız ve erken koparmalıyız. Bugün bunu yapamadık. Çalışmaya devam etmeliyiz.”

Yorumlar


Türk_Basketbolsever Efeste gidecek bir kisi varsa da oda, basketboldan anlamiyan isadami Sayin Özilhandir. Efesin parasini 17 yildan beri carcur ediyor. Efeste savunma yapan 2 (Dogus,Dunston) kisiyle mac kazanilmiyor. Savunma yapan 2, hücüm yapan 10, bu formülle buraya kadar gelinir!!! 12 tane ciftyönlü bicak!!!
03-04-2018 15:25
Türk_Basketbolsever Bizim Milletimimiz cirgeflik yapmasini cok sever. Ne Ergin Atamani vede onu seymeyen fenerbahceli kardesler ve digerleri buradan ayiramayiz. Türk Basketbolunun en basarili antrönöründen bahsediyoruz. Tamam onun karakteri tartisilir. Maalesef bizde basari karsidakini asagiya cekilerek kazaniliyor, kendini gelistirerek degil. Birakin konussun ya onun basarilari önemli, laflari degil. En güzel örnek Euroleaguedeki Belgrad Fener macinin sonunda gelen demecler.Belgrad antrönürü Obranin takimi hakli kazandi diyor ver ona basarilar diyor. Adam Fener demiyor Sirp diyor!!! Biz birbirimizi yemegi birakip, türk dayanismasina tutulalim.O zaman bir yere geliriz!!!
03-04-2018 15:13
önder Ergin Hoca, kenarda fark yaratmalıydı. Ancak yüzünden sanki bu sene geçti der gibi umutsuz, rahat tavırları var. Ancak Oktay Mahmudi geldi GS ye fark yarattı yine kendi kurmadığı takımla. Ancak ERgin Hoca da bir motivasyon göremiyorum. Mevcut imkanlarla başarı sağlamak, hiç olmazsa kıpırdanma sağlamak koç kalitesiyle alakalıdır
02-04-2018 23:27
Halil Yavuzer Basketbol koçları genellikle bu oyuna satranç gözüyle yaklaşır. Sn. Ataman ise daha ziyade tavla gözüyle yaklaşıyor. Bazen zarlar düşeş geliyor ve hiç de fena olmayan galibiyetler, başarılar alabiliyor veya iyi oyuncularla çalışma şansına sahip olabiliyor. Kaderini zarlara bağlayandan daimi başarı beklemek abestir. Efes bu abesliğin içinde EL tarihinin en kötü yılını yaşıyor.
02-04-2018 22:11
Efesli Bu takımın hakkından Mahmuti gelir. Motivasyon disiplin onun işi. Lakin kıymeti bilinmez ayrı konu. He eksikleri yok mu? Var tabii, olmayan insan/koç var mı?
02-04-2018 15:32
aziz en başta sen ve kelepçe Alper gitmeli bu takımdan.
02-04-2018 14:39
ariel Lakota Sioux Klanının Illinois kolunun çok sevdiğim bir sözleri var, şöyle diyorlar : "Bir adamın elleri şimşekle dolu ama ağzında gök gürültüsü yok ise O kudretli bir adamdır, bir adamın ağzı gök gürültüsü ile dolu ama ellerinde şimşek yok ise o zavallı bir adamdır." Sanırım başka söze gerek yok.......
02-04-2018 14:38
FİKRET ORMAN'IN FEDAİSİ BENCE ERGİN ATAMAN'IN BASİRETİNDEKİ BAĞLILIK BEŞİKTAŞ'I MAĞDUR ETMESİYLE DOĞRUDAN ALAKALIDIR.
02-04-2018 13:47
Beyaz gölge Bence ilk taş sen olmalısın ! Sonrada seni 3. defa oraya kim getirdiyse oda ikinci taş olmalı !
02-04-2018 13:10
Demircan Takımdaki en az mücadele eden en az savaşan kişi sensin :) Bu sözlerle ancak suçu başkasına atmış olursun gerçeği değiştiremezsin Ergin efendi. 17 eurolig maçında ancak 3 kez kazanırken kaç defa mola aldın kaç defa oyuncularına hatalarını anlattın, kaç defa maçı yaşadın da oyuncularını suçluyorsun.
02-04-2018 13:05
Anar Bunları dediğin oyuncularla playoff oynayacaksın dimi. Bir de şampiyon olmayı düşünüyorsun. Eskiden hiç olmazsa işinde fena değildin, şimdi iyice çeneye vurdu galiba.
02-04-2018 12:27
Miller Başta senin gitmen lazım. El'de 17 maçta 3 galibiyetin var bunun sorumlusu kim oyuncular mı ? İşin gücün mazeret şansa bir kupa kazandın gerisi boş. Efes yönetimi seni gönderip yerine genç kimseyle sorunu olmayan bir hoca ve ekibi getirip genç oyunculara yatırım yapmalı yazık her sene 20 milyon euro çöpe gidiyor.
02-04-2018 10:26
xyz Anadolu efesin çok başarılı olduğu yıllarda takım kaptanları ve liderleri yerli oyuncular olmuştur. Yerli oyuncular takımı sahiplenir ve ateşler.Ufuk Sarıca, Tamer Oyguç, daha sonra Hüseyin, mirsad, hidayet,mehmet hatta mirsad gibi. Yabancılar ise sayı olarak az ama çok kaliteli oyuculardı. Naumoski, Conrad Mc Rae daha sonra Mulaömeroviç, yakın geçmişte Marcus Brown gibi. sadece yabancılar üzerine kurulan bir takım ile yerli bir koçla başarılı olmak imkansız. Bi defa oyuncular bu takımı sahiplenmiyorlar.
02-04-2018 10:14
ozan Başta sen gideceksin zaten zira euroleaguede kıracak başka rekorun kalmadı.
02-04-2018 10:09
Efes Fan Koçum bence sen gitmelisin Futbol'un yılmaz vuralısın sadece konuşuyorsun. Yılmaz Hoca başarılı gerçi o sende yok
02-04-2018 08:55
cevdet Adams ve Ledo'nun gönderilip, Douglas ve Weems'in getirilmesiyle ne bekleniyordu? İyice huy edindi Ataman dışında herkes kötü, herkes suçlu. Seneye yine Amerikalıları dolduracaksınız.
02-04-2018 08:36
cse Sezon sonunda takımı dağıtırım dersen sezon sonuna dek takımından nasıl verim almayı planlıyorsun? Coaching özelliklerden sadece birkaçına sahip bir koç. Oyunculara saha içinde verdiği özgürlük dışında oyuncuların ruhsal durumlarıyla alakalı en ufak bir katkısı yok. Türk basketbolunun önündeki en büyük zararlardan biri. Efes'e çok yazık oluyor. El birliğiyle kulübü sabote ettiler yıllardır.
02-04-2018 08:29
Bütçe Please Ergin Hocamızın tespitlerini oldukça yerinde bulmakla beraber, burada asıl problem kaynağının Pera dönemindeki hatalı bütçe yönetimi olduğunun da özellikle vurgulanması gerektiğine özellikle dikkat çekmek istiyorum. Ergin Ataman gibi önemli basketbol insanlarının, sağlayabileceği faydaları yüzde yüz oranda takıma empoze edebilmesi, hiç şüphe yoktur ki güçlü bir bütçe ile mümkün olabilecektir. Günümüzde Euroleague'in başarılı koçlarının tamamına yakını, kendilerine kulüplerince sağlanan yüksek bütçeler sayesinde başarılarını çok daha rahat biçimde perçinleyebilmektedirler. Evet, gerekirse taş üstünde taş kalmasın; ama bu yapılırken de öncelikli amaç her daim ek bütçe yaratabilecek bir ortamın sağlanabilmesi olsun. Sn. Özilhan ve Sn. Yılmaz'a buradan sesleniyorum: Verin yüksek bütçeyi Ergin Hocamıza, yaslanın sonra rahatça arkanıza...
02-04-2018 01:50
Hakan Eyvah eyvah acaba bunları gönderip kimi alıcak Çin den felan. Geçmiş olsun efes takımına Eğer bunun aklına uyarlarsa geçmiş olsun. Bence bunun aklına uyarlarsa Galatasaray ın yaşadığı hezimete uğrarlar onun için acilen bunu önce gönderip gelicek hoca ile sıfırdan değil nerede eksik varsa oraya ilaç olucak oyuncular almalılar yoksa bu orayıda mahfedicek. Hiç kendini eleştirmiyor takım kötü ise reaksiyon vermiyosa bu senin sucun demektir takım seni ciddiye almıyor veya çizdiğin oyunları mantıklı bulmuyor demektir.Umarım akıllarını başlarına alırlar yoksa bu adam gelicek sezon efese kabusu yaşatır buseneyi bile ararlar.
02-04-2018 00:07
ballokum Aklınca kendisini temize çıkartmaya çalışmış. Zeytinyağı gibi davranıyor. Yönetim seni getirmiş takımın başına, daha ne yapsın? Yapacak olan koçtur. Beceremeyen gider. Taşlardan birisi de kendisi olsa da kurtulsak... Bu oyuncular başka bir koçun altında kesin şahlanacakalrdır. Maccolum v.s. kendi beğendiği türden oyuncular.
01-04-2018 23:45
Dynamo Dunston , Muhaymin Onuralp ve belki Motum harici silbaştan yapmalı Efes. Ama bu silbaştan için doğru koç Ataman mı , tabii ki değil. İlaveten ne Fenermiş arkadaş , baya kabak tadı verdi bu zırvalar artık.
01-04-2018 22:35
CupCake Ben anlayamadım. Sezon sonunda bu takım şampiyon olacaktı. Neden şampiyon takımı dağıtmak istiyor şimdi maestro yahu...
01-04-2018 22:19
Kedili Fenerbahçe ve koçuna karşı yaptığı hadsizlikler, sataşmalar olmasa Efes’te takım ruhu yaratma çabasına sevineceğim. Bir koç, hele ki üst düzey bir koç, ortalığı velveleye vermeden, düşmanlık yaratmadan da oyuncularını motive edebilmeli. Ataman, çok hayal kırıklığına uğrattı beni.
01-04-2018 22:00

Yorum Yazın


Tweetlerimiz