Euroleague'e bir Türk sponsor daha
23.09.2016 - 11:16

Baketbolun bankası Odeabank, Avrupa’nın önde gelen basketbol kulüplerinin kıyasıya mücadele ettiği Turkish Airlines Euroleague’e sponsor oldu. Odeabank’ın sponsorluğu, Avrupa basketbolunun zirvesi THY Euroleague’e ilk kez bir bankanın sponsor olması açısından da önem taşıyor.

Turkish Airlines Euroleague’de mücadele eden Türk takımlarına başarılar dileyen Odeabank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, “Sadece bankacılıkta değil hayatın her alanında katma değer yaratmaya büyük önem veren bir banka olarak Türkiye’de 3 sezondur 3 büyüklerin basketbol takımlarına sponsorluk desteği veriyoruz. Bu takımlardan biri olan Fenerbahçe erkek basketbol takımı, geçtiğimiz yıl THY Euroleague’de üstün bir mücadele sergilemiş ve final oynamıştı. Adımızı verdiğimiz Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı da geçtiğimiz yıl Eurocup’ta şampiyon olmuştu” dedi ve ekledi:

“Takımlarımızın, ülkece göğsümüzü kabartan bu başarılarının devamının geleceğine kuşkumuz yok. Dinamik ruhumuzla örtüştüğünü düşündüğümüz Türk basketbolunu hem yurtiçinde hem de yurtdışında desteklemeye devam edeceğiz.”

Odeabank’ın Turkish Airlines Euroleague’e sponsor olmasından memnuniyet duyduklarını belirtenTHY Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu ise Türk basketbol takımlarının THY Euroleague’de başarıyla mücadele ettiklerini ve THY Euroleague’e Türk basketbolseverlerin ilgisinin yüksek olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz yıl THY Euroleague’de, Odeabank’ın sponsorluğu bulunan Fenerbahçe Erkek Basketbol takımı final oynama başarısı göstermişti. Türkiye’nin bu yıl takımla birden mücadele edeceği dev turnuvada Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank, Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş baketbol takımları yer alacak. Ekim ayından başlayıp 2017 yılı Mayıs ayında oynanacak Final Four ile sona erecek THY Euroleague, Avrupa’nın en iyi basketbol takımlarının 500’ün üzerinde mücadelesine sahne olacak.

(Basın Bülteni)

Yorumlar


Ugur Albayrak Can Yamak yorumuna aynen katılıyorum, parayı Türk şirketlerinin verdiği bir organizasyonda hakemlerden "saygı" bile görmüyoruz. Bence bunun ana sebebi aleyhimize hata yapan bir hakemi çok çabuk unutmamız.. Hatılrayın mesela futbolda Cüneyt Çakır, Mancester United aleyhine hem de ortada ki bir pozisyonda kırmızı kart vermişti İngilizler topluca hareket etti, aylarca yayın yaptı ve gözde hakemimiz 2 ay maç alamadı.. Şimdi düşünün acaba bir daha Cüneyt Çakır bir İngiliz takımına aleyhte karar verebilirmi? Aynen bizim takımlarımızda aleyhine yönetim gösteren bir hakem oldu mu peşini bırakmayıp maç almasını engellerse tüm hakemlere çok kuvvetli bir mesaj vermiş oluruz.. Unutmayalım; yapılan kasıtlı hatanın cezasını kestiremezsek gelecek facialara yol açmış oluruz.
23-09-2016 23:39
Can Yamak Parayı biz veriyoruz, hakemler rakiplere çalışıyor. Dünyanın başka bir yerinde böyle bir şey görülmez herhalde.
23-09-2016 16:55

Yorum Yazın


Tweetlerimiz