Zor Ama İmkansız Değil / DOĞAN HAKYEMEZ
08.09.2017 - 00:07

Muhteşem bir atmosfer ortamında Letonya karşısında direndik ama güçlü rakibimizi yenemedik. Rusya ve Sırbistan karşılaşmalarında olduğu gibi son çeyrekte Letonya'yı sıkıştırdık ama vurucu darbeyi vuramadık. 
 
İstatistik verilerine göre üçlük,ikilik, faul atışları ve blokta Letonya önde. Asiste ise 28-12 açık ara rakip lehine. Takımımızın tek önde olduğu yer ribaundlar: 29-26
 
Bu verilerle bu maçı kazanmamız imkansız. 
 
Gelelim oyuncularımıza. Cedi Osman ve Melih Mahmutoğlu müthiş oynadılar. Semih pota dibinde elinden geleni yaptı. Ancak bu üç oyuncumuza katkı verecek ve kenara geldiklerinde onlara yakın oynayan oyuncumuz çıkmadı. En güvendiğimiz Furkan Korkmaz anlayamadığım bir tutukluk içinde. 
 
Sinan Güler, Kenan Sipahi, Doğuş Balbay ve Erkan Veyseloğlu'nun çabası savunma dışında galibiyet için yeterli olmuyor. 
 
Letonya'ya gelince Porzingis 28 sayı 7 ribaundluk performansı ile takımını galibiyete taşıdı.  Diğer maçlara adeta sahada gezinen Blums'un 17 sayısı sürpiriz oldu. 
 
Neticede grup dördüncüsü olduk ve rakibimiz İspanya. 
 
İki gün dinlenip, Furkan'nı mutlaka devreye sokarak İspanya önüne çıkmamız lazım. 
 
İşimiz çok zor ama imkansız değil.
 
DOĞAN HAKYEMEZ 

Yorumlar


Yorum Wow! Mükemmel ve derin bir analiz olmuş, gerçekten bravo.
08-09-2017 20:25
Efes Fan Sen once Kenan gibi hata üstüne hata yapan oyun kurucu nasıl milli takıma seçildi onu sorgula.Tüm kaybedilen maçlar onun kırılma noktasındaki hatalarıyla geldi. Engin atsür daha iyiydi. Bu takımı kim nasıl seçti? Kenan olmadı olmayacak belliydi. Obra'dan herkesten en iyi siz biliyorsunuz cunku basketbolu. Türk ayrımı yapan yok ligimizde, Türkler iyi olsaydı oynarlardı iyi degiller ondan oynayamıyorlar yabancı kuralı diye bahanelerle kendinizi avutuyorsunuz
08-09-2017 15:27
emre "En güvendiğimiz Furkan Korkmaz anlayamadığım bir tutukluk içinde." demiş. Peki soruyorum Furkan kaç dakika oynadı? Bu kadar mıdır Furkan'a verilen süre? Sinan Güler'de çok kötü oynadı ama çok daha fazla dakika aldı Furkan'a niye verilmedi bu şans?
08-09-2017 09:51
Kafka Bence imkansız. Bu takım olmamış. 3/5 tane ana rotasyon oyuncumuz var. Milli takımı dolduramıyoruz.
08-09-2017 02:03

Yorum Yazın