ZADAR'DA FİNALİN ADI DAÇKA-FENERBAHÇE
24.09.2016 - 23:25

Hırvatistan’da Zadar Doğuş Turnuvası’ndaki ikinci maçında Karadağ temsilcisi KK Buducnost’u çok üstün bir oyunla 80-57 yenerek B grubunu lider bitirdi.

Turnuvada günün son maçında Fenerbahçe, Cedevita Zagreb'i 88-77 yenerek finalde Darüşşafaka Doğuş'la eşleşti.

Final maçı yarın 22.00'da oynanacak ve NTV SPOR'dan yayınlanacak.

 

 

Yorumlar


remzi Bu arada Obradovic'in maç sonu açıklamaları çok çok önemli. Özetle "Sakatlıklardan dolayı genç oyuncularıma çok fazla süre verdim. Fakat performansından hiç memnun olmadığım oyuncularım var. Onların bu takım için oynamanın ne demek olduğunun farkında olmaları gerekiyor. Ben onlara şans verdiysem bunu iyi kullanmaları gerekiyor. Yoksa ortalama bir oyuncu olarak kalacaklar." http://www.ntvspor.net/video-galeri/genc-oyunculara-elestiri-57e7863b4c4977490035fa25
25-09-2016 11:54
remzi FB'nin gençlerine gelirsek basketbol salonda bireysel/takım antrenmanlarıyla öğrenilir. Obra onların -fizik olarak yetersiz bile olsalar- (kullanamayacağını bile bile) takımda kalmalarını istiyor ki takdire şayan bir şey. Her genç oyuncu için bir eşik vardır. Bu eşik çok kısa/rahatlıkla atlanabilir görünür ama dünyanın en zor işidir. Egehan şu anda o eşiği bir adıM aştı. Artık onun ihtiyacı olan şey sadece çalışmaya devam etmek ve süre almak. Ama Berk bu eşiğin çok altında. Gördüğüm kadarıyla da o eşiğe Obra ile yaklaşamayacak. Halbuki 4 sene önce genç milli takımda ilk izlediğimde ne kadar parlak bir oyuncuydu. Her yaş grubu milli takımın vazgeçilmez gardı oldu ve takımı maestro gibi yönetti. Oyun görüşü çocuk yaşına rağmen muazzamdı. Lakin FB dedoğru yaptığı pas seçimi yok. P&R hiç ama hiç yok. Boş oyuncuyu bulma içeriyi karıştırma... Böylesine patlayıcı gücü olan bir oyun kurucu, yazık olacak.
25-09-2016 11:31
remzi Daçka'nın Zadar'daki iki maçını izledim. İkisi de Eurolig sertliğinin altında vasat takımlarla yapılan maçlardı. Dolayısıyla yorumlamak için çok erken; fakat Daçka çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Will Clyburn atletik meziyetleri olan delici bir oyuncu, ama serbest atış çizgisi dahil vasat bir oyuncu. Son saniyelerde oyunda tutulmama sebebi dahi olabilir. J. Anderson ise fark yaratan bir oyuncu. Hem savunmada hem de hücumda. Nunnally'den daha iyi olduğu aşikar. A. Düverioğlu henüz süre almadı (!) süre aldığındaysa sahada 4 genç ve kısa vardı. Değerlendirme yapmak için şartlar dahi oluşmadı.
25-09-2016 11:23
mahmut dackanin yeni transferi will clyburn turk takimlarin arasindaki yapilan en iyi transfer diyebilirim..nokta bir transfer yapmislar kutlarim..boyle oyuncu her takima lazim muthis bir skorer fizik gucu yerinde savunmasi gayet iyi nerden baksan 4 - 4 luk bir oyuncu..james anderson ise vasati suana kadar asamadi kotu bir goruntu veriyor tahminen devre arasinda geri postalanir.fbahnin yeni transferide gayet iyi buldum tek olumsuz goruntu veren yeni transfer ahmet doverioglu..takima hic katki vermicek gibi duruyor sahada
25-09-2016 01:13
jojo Gençler pek ışık vermiyor. Egehan nispeten göze girebilecek işler yapıyor ama Berk potansiyelinin çok altında. Çok daha fazlasını yapabilir ama nedense bir çekingenlik var üstünde. Doğru yerde, doğru zamanda çekinmeden kaldır şutunu at kardeşim. Düverioğlu sudan çıkmış balık gibi.
25-09-2016 00:55

Yorum Yazın