DOĞAN HAKYEMEZ yazdı: Yeter ki inanalım
10.09.2017 - 11:53

İspanya ile Avrupa Şampiyonası’nın en önemli maçını oynayacağız. İstatistik verilere baktığımda; İspanya maç başına 89,8 sayı atarken takımımız 77,6 sayı ile oynuyor. Ribaund 89,8 İspanya, biz 77,6.
Asist sayılarında İspanya 25, takımımız 11,8 ki bu veriler İspanya'nın topu çok iyi paylaştığını ve rakiplerine üstünlüğünü gösteriyor.

Tabii ki istatistiklere bakarak İspanya bu önemli maçı kazanır demek doğru olmaz.
Bir kere takımımızın arkasında muhteşem bir seyirci desteği olacak.  
Turnuvanın başından beri oyuncularımız büyük bir arzu ve istekle oynuyor, İspanya önünde de bu duruşumuzu sahaya yansıtacaktır. Grubumuzda oynadığımız her maçta baskılı savunmamızı iyi uyguladık. Yenildiğimiz Sırbistan, Rusya ve Letonya karşılaşmalarında ise kritik anlarda topa sahip olmayı başaramadık veya isabetli atışlar yapamadık.
İspanya maçını kazanmak istiyorsak bu yönümüzü geliştirmemiz ve turnuva başından beri istenen düzeye çıkamamış FURKAN KORKMAZ'dan gerekli verimi almamız gerekiyor.

Kağıt üzerinde Gasol kardeşler gibi bir çok NBA oyuncusunu kadrosunda bulunduran İspanya favori olabilir, ancak Türkiye evinde oynadığı maçlarda tüm istatistikleri yanıltıp İspanya gibi takımları devirmeyi başarmıştır.
İspanya karşılaşmasını kazanmamız takımızın madalya yolunu açacaktır.
Şahsen ben bu inanç içerisindeyim. Yeter ki takım olarak inanalım.

Yorumlar


ariel Bu dogmatik düşünme tarzınızla aldığınız abdestle daha çok namaz kılarsınız Sayın Hakyemez. Başarılar inanmakla değil, çalışmakla ama bilimsel çalışma ile gelir. Bilimselliği özümsemiş uluslar Abrams'ları, Merkava'ları, Armata'ları üretirken, sadece inançlı olanlarda Güney Kore Black Panther'lerini kopyalayıp sonra da yeri antika müzesi olan T72'lerin motorlarını almanın peşinde koşarlar. Ne diyelim, inanmaya devam edin, bilimsel bilgiyle çalışanların oynadığı finalleri daha çok seyredersiniz.
10-09-2017 15:18
Yorum Mükemmel ve derin bir analiz olmuş. Teşekkürler ve tebrikler.
10-09-2017 14:16

Yorum Yazın


Tweetlerimiz