Yalçınkaya: Galatasaray forması her zaman yukarılarda olacak
27.10.2019 - 17:58

Galatasaray Doğa Sigorta'nın, ING Basketbol Süper Ligi beşinci hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko karşısında aldığı 83-64’lük galibiyetin ardından Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

“Hocam çok mütevazı davranıyor. Hocam çok büyük bir galibiyet aldı, büyük bir iş yaptı. Ertuğrul Erdoğan, Galatasaray’ın çok büyük bir koçu ve bugün çok önemli bir iş yaptı. Bu Fenerbahçe’yi, bizden altı kat büyük bütçeli Fenerbahçe’yi yenmesi çok zor bir şey. Ertuğrul Hocayı yerden göğe kadar kutluyorum. Seyircimize ayrı parantez açmak istiyorum, heyecanımı mazur görün. Seyircimiz müthişti. Doğa Sigorta bizimle beraber olmaya başladığı andan itibaren, sayın Başkanımız ve Nihat Kırmızı’nın her maça gelmesi bizi yukarıya taşıyor. Bu çocuklara inandığınız zaman bakın sahada neler oluyor. Sahada formayla oynuyorlar, Galatasaray forması da her zaman yukarılarda olacak. Hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum. Galatasaray taraftarına ve camiasına hayırlı olsun bu galibiyet.

Bu galibiyet takıma çok büyük bir özgüven kazandıracak. Bizim basketbol takımımız geçen senenin üzerine çok ufak bir bütçe artışıyla üstüne koydu. Geçen seneden gelen avantajımızı bu sene büyütmek istiyoruz, özellikle EuroCup’ta. Önümüzdeki Çarşamba günü oynayacağımız çok önemli bir Gydnia maçı var. Grubun ilk yarısını sonlandıracağımız maç. O karşılaşmayı kazandığımız takdirde ben grubu yukarılarda tamamlayacağımıza yürekten inanıyorum. Sonrasında daha da ileriye gideceğiz. Galatasaray seyircisinin bugünkü harika desteği, takımımızın aldığı Fenerbahçe Beko galibiyetini bize önümüzdeki günlerde daha özgüvenli oynamamızı sağlayacak. Gydnia maçının ardından ligde TOFAŞ ile oynayacağız. Biliyorsunuz geçen sene ligde averajla üçüncü sırada bitirmiştik. Bizim için önemli bir deplasman. Takımımız kendine güveniyor ve biz her maça tek tek bakıyoruz.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz