Yakın Doğu Üniversitesi basketboldan çekildi
23.05.2018 - 11:16

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, kulüp faaliyetlerini sona erdirdiğini açıkladı. Basketbolu Geliştirme Derneği ile geçen sezon birleşen Yakın Doğu Üniversitesi, basketboldan çekilme kararı aldı. Geride kalan sezonu 3 kupa ile tamamlayan Yakın Doğu Üniversitesi, BGD ile olan birlikteliği bugün itibariyle sonlandırdı.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat Günsel, "Yakın Doğu Üniversitesi, Kadın Basketbol Takımı'nın misyonunu tamamladığına inanarak bu branştaki kulüp faaliyetlerini sona erdirmiştir" dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat Günsel, tarafından yapılan açıklama şu şekilde: "Yakın Doğu Üniversitesi'nin ülke içerisinde ve dış temaslar bağlamındaki faaliyetlerini yoğun olarak sürdüreceğini bildirerek düşüncelerimi aktarmak isterim. Bu arada, istisnaî olarak, Yakın Doğu Üniversitesi, Kadın Basketbol Takımı'nın misyonunu tamamladığına inanarak bu branştaki kulüp faaliyetlerini sona erdirmiştir.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı, Avrupa'da Avrupa Şampiyonluğu dahil ve Türkiye'mizde 5 önemli kupa şampiyonluk kazanarak, üniversitemizin, ve daha da önemlisi yurdumuzun potansiyelinin fiiliyata ne kadar büyük bir güçle dönüşebileceğini göstermiş bulunmaktadır. Kıbrıs'ımızın yurdumuzun böyle bir atılım örneğine ne denli ihtiyacı olduğunu herkes teslim etmiştir. Üniversitemizin şampiyonluk sporunda önder bir konumda olduğu bilinmektedir diye düşünmekteyim. 

 

Yorumlar


hakkı Çevir kazı yanmasın,misyonları neymiş.2 senede biten misyon olurmu.Gerçekten inandıkları bir misyonları olsaydı İNAT ve ISRAR ederlerdi.(güya ambargoyu deleceklermiş,yersen)böyle ulvi misyonunuz vardı Fenerbahce yle ugrasmak nedir allasen.o pis transfer durumları.Qigley transferindeki dönen dolaplar.Aziz baskanın tokatladıgı kadar varmış.Paraya tamah edip topukları vura vura gidenlerde ortada kalır inş.başta Olcay olmak üzere.
24-05-2018 01:09
Kedili Kurdan dolayı küçülmeye gidersin, kulübü kapatmak ayrı bir şey. Şirket değil bu, spor kulübü. Ayrıca Galatasaraylı olmasına rağmen YDÜ ve FB arasındaki kadınlar finalini takip eden MertBaba beni çok mutlu etti. Ben, Fenerbahçe’nin Türk basketboluna kazandırdığı basketseverlerden biri olarak görüyorum onu. Keşke Ömer Araz gibi isimler Fenerbahçe’nin bu başarısını takdir edebilseler.
23-05-2018 14:38
Fener6 Yakındoğunun mısyonu Fenerbahçenın yolunu tıkamak başarılarına engel olmaktı oda bır yıl tuttu
23-05-2018 13:43
Fikri Zamanında bu oluşuma oyuncu kaptıran kulüpler umarım o oyuncuları geri almazlar.
23-05-2018 13:13
Hicri Bu açıklamalara ancak hadi oradan denir. Ülke basketboluna kavga ve kaostan başka hiçbir katkısı olmayan bir oluşumdu zaten. En büyük başarısı rakiplerinden oyuncu ayartmak ve arada paraları aklamak olan organizma bünyeden atılmış oldu. TÜRK basketboluna en büyük katkıları bir daha hiçbir birim yada kademesinde yer almamak olur.
23-05-2018 13:12
Mertbaba Bu dolar kuru ile baş edilemezdi zaten.Kıbrıs için kötü oldu artı eurolig alınmayınca...Fb serisinde isteksizlik vardı sebebi buymuş...
23-05-2018 13:06
Ata Ekonomik krizden dolayı diyemiyorlar. Ülkedeki baskıya bak arkadaş...
23-05-2018 12:25
Darbos Acaba Türkiye şampiyonluğunu Fenerbahçe ye kaptırmasalardı da aynı kararı alacaklarmıydı?
23-05-2018 12:20
Hakan Cengiz Hu huuu! İşte haber diye buna derim ben! :)))
23-05-2018 12:01
Demircan Yaa çok rahat konuşuyordunuz Türkiye kadın basketbolunun yeni dinamasuyuz falan filan diye. Noldu bir kaçan şampiyonlukla toz duman mı oldunuz. Klüp takımlarının değeri daha net anlaşılmıştır umarım. Devletin klüp takımlarıan vergi indirimiyle destek olması gerekiyor böyle bir iki sezon dolanıp yok olacak şirket takımları yerine Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş gibi klüpler yarışmalı şampiyonluk için. Çünkü bu klüpler 100 sene öncesinde de vardı 100 sene sonra da var olacaklar. Ezeli rakiplerimizin dahi kıymetini bilelim.
23-05-2018 11:52
Kedili Proje takımları daha uzun dayanırdı eskiden.Artık iki-üç sene zor dayanıyorlar.
23-05-2018 11:34

Yorum Yazın


Tweetlerimiz