Yakın Doğu, son çeyrekte Ekaterinburg'a mağlup oldu
25.10.2017 - 21:38

Kadınlar Euroleague 3. hafta maçında Yakın Doğu Üniversitesi, UMMC Ekaterinburg'u konuk etti.


İlk yarıyı 34-33 önde kapatan Yakın Doğu, son çeyreğine 48-49 geride girdiği maçtan 70-79'luk skorla mağlup ayrıldı.

Son bölümde rakibine 30 sayı bulma şansı tanıyan Yakın Doğu, bu sonuçla Euroleague'deki ilk mağlubiyetini almış oldu.

 

Fotoğraf: Fehmi Özgüler

Yorumlar


Mertbaba Genç Arkadaşlar bizim ABD asıllı kızımızın söylediklerine bakmayın,kitabı geçtim internetten bile Türk kelimesi ile ilgi pekçok bilgi öğrenebilirsiniz.İlla kitap derseniz 5dk içinde bulduğum,(ömrümü yedin Handan) son çıkan yayınlardan; İLBER BABA-Türklerin Altın Çağı sayfa41deki makale Handacığım sana gelecek olursak;10kez falan yazdığından gereksiz bir bilgi olarak aklımızda senin UniversityofIllinoisatUrban...Ama mesele senin bu fevkaladenin fevkinde! olan okuldan hiçbirşey öğrenemeden mezun olman.İspat; basket gibi amacı eğlence olan bir spor dalını ''asıl bu kadar nefret kusacak bir mecra görmen''.Kıbrıs'ın ne işi var bizim ligde diyecek kadar UZAKSIN(Kinaye bknz TDK) memlekete!Ayrıca sorduğun sorununcevabını çok iyi bildiğimi zaten biliyorsun çünki parantez içinde sen yazmışsın.(ki olsa yazardı eminim) demen!!!Ayrıca sende biliyorsun Mersinliyim bildiğin(umarım)Yörük-Karakeçililerden.Ama ben sana Tantuni'nin TÜRK yemeği olduğunu öğretemedim,kelimenin anlamına nasıl öğreteyim?!
26-10-2017 13:46
ariel Bilgi dağarcığı benim değil bildiklerime, unuttuklarıma bile yetmeyecek bir cahilden tarih dersi almak çok hoş :))))) Psikolojide MS yapmak gibi bir gereksinimim yok, University of Illinois at Urbana&Champaign'da (adını daha önce duymadığından eminim) almış olduğum tıp eğitimim benim için fazlasıyla yeterli, son yüz yıl içinde sadece Türkiye değil tüm islam ülkeleri üniversitelerinde yayımlanan bilimsel makale sayısı benim Üniversitemin bir yılda yayımladığı bilimsel makale sayısının yüzde biri bile değilken, "TÜRK" kelimesinin ne anlama geldiği ve hangi kökten geldiği konusunda zerre kadar bilgisi olmayan birinin (ki olsa yazardı eminim) yazdıklarına son yanıt verişim. Not : Ben de bilmiyordum ne anlama geldiğini ama Yakutistan'da katıldığım bir saha çalışmasında günümüzde dünya üzerinde yaşayan tek safkan gerçek Türk'ler olan Saka'lardan öğrendim, keşke sende bilseydin
26-10-2017 11:00
Mertbaba Handancığım Tarihte hep felaketsin ama kendi iç dünyadaki sıkıntılarından dolayı psikolojide master yapabilirsin bu yüzden destekliyorum seni.Ama dediğim gibi tarihe pek girme hep çakıyorsun.Amma velakin kriminal veya suç tarihine bir bak mesela dünkü site haberi; ''Aziz'in Işık Eyigüngör'e fiili müdahalede bulunduğu belirtildi. İddianamede, Işık Eyigüngör'ün de karşılık verdiği ancak fiili müdahalede bulunamadığı anlatıldı....'' Handancığım benim çıkardığım sonuç; kavgada yumruğu mutlaka ilk sen at nasılsa arada 3 ay var...Hatta 2 vur en fazla 6 ay farkeder...Ne dersin? anlamasanda bir yorumda bulun olmadı psikolojik analiz yap değerlendirelim seni, bakalım bu dersten nasılsın?
26-10-2017 10:42
Sidu Memlekette sivrilen her oyuncuya yeltenen kulubun amigosunun soyledigine gel hele sen! Ekaterinburg da benzer seyi kadin basketbolunda yapiyor, YDU daha yeni bu islerde, henuz elinize su dokemez..
26-10-2017 09:45
ariel "Türk" kelimesinin kökeni nedir ve ne anlama gelir ? Bunu bilmeyen birisinin, söyleyecek hiç bir anlamlı sözü olmadığı için, bir spor karşılaşmasından, bir oyundan ırkçı bir sonuç çıkartması çok doğal. Hep eğitim şart derim ama eğitim sadece yeterli IQ düzeyinde olanlar için bir anlamlı sonuç verir, bunun dışında kalanlarda ise ya operant koşullandırma oluşur, ya da klasik koşullandırma, fazlasını beklememek gerekir :)))))
26-10-2017 09:29
Mertbaba Aha gelmiş ABD asıllı Ekaterinburglu...Gerçi ben ABD'li arkadaşların Rusya'yı sevmediğini düşünürdüm ama... Türk düşmanlığı sen nelere kadirsin...
26-10-2017 00:28
obrakadavra kıbrısın takımı yenilmiş vay vay vay oyuncuları ayartamamışmı bu sefer.çok üzüldüm valla :)
25-10-2017 23:21
ariel Niye ki ???? Ekaterinburg'dan bir kaç oyuncuya transfer teklif edip ayartamamışlar mı ? Çok ayıp eyigüngör'ü en iyi bildiği şeyleri yapmaya davet ediyorum :)))))
25-10-2017 22:45

Yorum Yazın


Tweetlerimiz