Wilbekin: Milli Takım için gönüllüyüm
22.03.2018 - 10:35

Darüşşafaka'nın yıldız ismi Scottie Wilbekin, EuroCup yarı finalinde oynanacak Bayern Münih karşılaşmasından önce Doğan Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. 

Geçtiğimiz günlerde Türk pasaportunu aldığı haberlerinin çıkması üzerine yorumda bulunan Wilbekin, "Türk pasaportunun elime geçtiği yönündeki haberler asılsız. Daha pasaportumu almadım. Ancak Türk Milli Takımı'nda oynamak istiyorum, buna gönüllüyüm. Buna karşı bir eğilimim var. Çünkü, Türkiye'yi çok seviyorum. 3 yıldır buradayım. Darüşşafaka ve Türkiye benim için çok önemli değerler" ifadelerini kullandı.

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu'nda deplasmanda Letonya ve İsveç'e mağlup olarak ikinci sıraya gerileyen Türk Milli Takımı ile ilgili de konuşan 24 yaşındaki oyuncu, "Türk Milli Takımı'nın şu ana kadarki halini başarılı buluyorum. Milli takımda olduğundan dolayı kaptanımız Furkan Aldemir ile bu konuları konuşma fırsatımız oluyor. Türkiye'nin son 2 maçı kazanması insanları şaşırtmaz. İyi bir durumdayız. Daha da iyi olacak Türkiye" şeklinde konuştu.

 

Yorumlar


Gerçek Basketbol Sever Adamın boyu 1,88 Wanamaker'ın 1,93 boyu aralarındaki boy farkı sadece 5cm Boby dixon 1,78 boyunda futboldaki sığ yorumlarınızı basketbola bulaştırmayın. Uzun uzun sana neden Wilbekin'e ihtiyacımız olduğunu anlatmak isterdim ama çok üşendim değmez. Sadece önemli olan boyu değil işlevi diyorum kısaca.
08-05-2018 04:48
ballokum Tamam da bu boy ile nasıl oacak? Wannamaker gibi bir oyuncu lazım.
22-03-2018 17:50

Yorum Yazın


Tweetlerimiz