Virtus Bologna İtalya'da krize yol açtı
10.06.2019 - 10:11

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olan Virtus Bologna'nın EuroCup'ı tercih etmesi İtalya'da krize neden oldu.

La gazetta dello sport ve Sportando'nun haberine göre; İtalya Federasyon Başkanı Gianni Petrucci, "Virtus Bologna tarafından ihanete uğradığımızı hissediyorum. Kontratlarına karşı gelerek EuroCup'ı tercih ettiler. BCL'de şampiyon olarak 1 milyon Euro kazandılar ama şimdi yönlerini değiştiriyorlar. Bu federasyonumuz için çok ciddi bir imaj kaybı. EuroBasket'te grup aşaması için yaptığımız adaylığımızı FIBA'dan geri çekebilriz. Kulüplerde bir şey isteme hakkımız yok. Ancak yaptıklarının nelere mal olacağını onlara bildireceğim" dedi.

Yorumlar


sporsever Attan inip eşeğe binmişler. Değil şamp. ligini, FIBA Euro cup'ı kazanan Sassari'nin EL'in "havalı" takımı Milan'ı 3-0 ile süpürdüğü bir ülkede üstelik. 7days eurocup dört Avrupa turnuvası arasında kapsam, heyecan ve önem açısından dördüncüdür.
12-06-2019 22:31
Meral Kumsal Yani fiba organizasyonda kalmaları durumda milli takım organizasyonunda ev sahipliklerine destek vericeğini şampiyonlar ligini değilde Euro cup u tercih etmelerinden dolayı bu işin bozulduğunumu söylemeye çalışmış imalarla.
10-06-2019 15:22

Yorum Yazın