Vedran Bosnić: Bizim için büyük, tarihi bir zafer, Türkiye'yi her gün yenemezsiniz
24.02.2018 - 12:42

FIBA 2019 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu 3. maçında Türkiye'y, 59-58'lik skorla mağlup eden İsveç'te koç Vedran Bosnic maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"Son yıllarda defansif açıdan en iyi oynadığımız maçtı. Çok iyi oyuncuları olan çok saygı duyduğumuz bir takıma karşı oynadık. Sanıyorum 11 adet Türk takımı Avrupa kupalarında mücadele ediyor. Bu da yüksek seviyede nasıl basketbol oynanacağını bildikleri anlamına gelir. Oyuncularıma ilk dakikadan itibaren oyun planına sadık kaldıkları için teşekkür ederim. Bu bizim için büyük, tarihi bir zafer. Türkiye'yi her gün yenemezsiniz. Basketbolumuz için büyük bir zafer. Taraftarlarımıza 6. adamımız olduğu için teşekkür ediyorum."

Yorumlar


Space Jam Basketbol ekolumuzu gozden gecirme zorunlugumuz geldi de geciyor. Rezalet sanirim bu mac olsa gerek.
26-02-2018 11:45
TırtBaba sevgili ersoy, önemli olan husus altyapılardan sürekli 1000lerce oyuncu çıkarmak değil bir takım kuracak kadar 'iyi' oyuncu çıkarmak gerekiyor.şimdi insanlar yok yabancılar oynuyor yok yerliler oynamıyor edebiyatı yapıyor(sözüm sana değil sevgili Ersoy) ama yahu elde olan yerlilerin durumu ortada.zaten çalışan ve yetenekli olan çıkıp oynuyor.cedi mesela,furkan mesela...ama mesela daçka da furkan aldemir isimli bir kardeşimiz var.yani senelerdir aynı bu kardeşimiz,sıfır aşama.ama bir guduric kardeşimiz var ben dahil birçok kişi sıkıntı yaptık ama son maçlarda Fenerin oyunkurucusu gibi oynuyor,komple bir oyuncu olmaya evriliyor.neden? çünkü çalışıyor neden çünkü yetenekli.bizim yetenekli gençlerimiz ne yapıyor? mustafa mutayim,onuralp mesela...tolga mesela.artık ben tolga'dan ben banviti alıp götürmesini bekliyorum öyle çocuk değil artık.ama pasif ve kırılgan maalesef yerliler.o yüzden her takım bir tane yerli çıkarsa bile yeter.ama öncelik mümkünse 1 numara ve 4 numara
25-02-2018 00:18
Ersöz Türkiyede artık alt yapıdan oyuncu yetişmiyor yetişenlerde yabancılardan fırsat bulup oynamıyor.avrupada mücadele eden takımlarımızın hemen hemen hepsi yabancı ağırlıklı takımlar zaten öyle olmasaydı gelip size yenilmezlik.diyeceğim şu dört beş yıla kadar hergün yeneceğiniz hale geliriz.
24-02-2018 18:24

Yorum Yazın


Tweetlerimiz