Uzunsuz olmuyor bu iş!
20.05.2018 - 23:44

Yine müthiş başlayan bir Wanamaker ile Ahmet Düvelioğlu vardı. Ancak Ahmet oyuna verdiği enerjisini yaptığı faullerle gölgeledi. Hadi buna tecrübesizlik dersek, Vesely'nin acemice Final Four'a yakışmayacak hatalarıyla iki gündür katkıda bulunmamasına ne demeliydik.

Diğer taraftan maçta üstün çember altı oyunlarıyla Real Madrid dördüncü periyota sekiz sayı önde girdi. Real çember altında iyi mücadele ederek bizim uzunları adeta oyundan sildi. Melli pes etmeyen tek sporcumuzdu.Her şeyi yapıp oyunda kalmamızı sağlıyordu.

Obradovic'in 4.periyota kadar pek düşünmediği Boby Dixon'ı oyuna alması çok kötü yüzde ile atan Fenerbahçe'de pek bir şey değiştirmedi. Ancak bütün sezon disiplinli oynayan Fenerbahçe Doğuş'tan eser yoktu. Vesely ile bozulan oyun düzeni uzunsuz oyunda sarı lacivertlileri zorladı. Gözler kalın bir uzun Udoh'u aradı. Morali bozuk Vesely kritik rahat atışlarda kaçırınca Real savunması çok rahatladı.

Peki neden bütün bu kötü oyun oynandı.
1. Real için hedef; pick&roll'larda Vesely'i değişen kısa adam çok sert faullerle onu sıçratmadı ve sinirlendirdi. Vesely olmadan savunma ve hücumda coşamayan bir takım görüntüsündeki temsilcimiz rakibin mücadelesi karşısında hata üstüne hata yaptı.
2. Rakip çembere dalışlarında hiç savunma yapamadık, hep kolay geçildik.
3. Çok kötü bir dış şut yüzdesi ile oynadık.
4. Ribaundlarda ezildik.
5. Rakip coach maça çok iyi hazırlanmıştı. Pablo Laso, Ayon'dan çabuk vazgeçip Tavares'de ısrar etti.
İkıncı yarıda Reyes ile çember altını tamamen teslim aldı. CSKA maçında olduğu gibi şutörlerini oyuna soktukça verim alması, koç Pablo Laso'nun olumlu yanlarıydı.
Fenerbahçe Doğuş'a gelince, uzunsuz final olamazdı. Bu da Real Madrid'e dış savunma başarısı sağladı. Bu çok kötü yüzdemiz ile Euroleague'de başarılı olmak zordu.

Yorumlar


Swee Pea Euroleague'de genel bir başarısızlık değil kastedilen. Herhangi bir Euroleague maçında bu yüzdeyle kazanılamayacağını söylemiş. Lafı başka yere çekmeye gerek yok. Mükemmele yakın bir analiz.
21-05-2018 10:14
Huseyin cok klasik bir skora gore mac analizi olmus. Fenerbahce euroleague de basarisiz olmus diyor. Fenerbahce sadece bu macta istedigini yapamadi. Kotu oynadigi bir maci son saniyelerde kaybetti.
21-05-2018 09:53
Mark Euroleague’de başarısız mı olduk finali kaybedince?
21-05-2018 07:44

Yorum Yazın


Tweetlerimiz