Ümit Milliler Dubrovnik'te 3. oldu (Okben 16-Ömer Faruk 8 sayı)
26.06.2016 - 22:56

Finlandiya'nın Helsinki şehrinde gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren U20 Ümit Erkek Milli Takımımız,  Hırvatistan'ın Dubrovnik şehrinde katıldığı özel turnuvanın son gününde Slovenya'yı 68-58 mağlup etti. 

Karşılaşmanın ilk yarısı 39-28 lehimize sonuçlanırken, Milli Takımımız karşılaşmanın sonunda sahadan 68-58 galip ayrıldı. Ümit Milli Takım bu sonuçla Dubrovnik Turnuvası'nı 3. sırada tamamladı.

16 sayı- 3 ribaund- 5 asistle mücadele eden Okben Ulubay takımımızın en skorer ismi oldu.

28 Haziran Salı günü yurda dönecek olan Ümit Milli Takım hazırlıklarına İstanbul'da devam edecek. 

Yorumlar


volkan kasal Ümit milli takımımızın Dubrovnik turnuvasında aldığı derecenin iyi bir sonuç olduğunu değerlendiriyorum.Ümit takımımızın oyuncularından bazıları Türkiye liginde yeterli süre bulamasalar da kendi takımlarında yetişmeleri açısından çok değerli koçlar ile çalışıyorlar.Ben bu hocaların (Örneğin: Obradoviç) bazı görüşlerin aksine bu oyuncularımıza çok önemli katkılar sağladığını değerlendiriyorum.Biraz daha sabredersek bu sene ligimize katılacak yine çok kaliteli koçlarla ümit takımımızda olan oyuncularımızın ileriki yıllarda A Milli Takımımıza çok önemli katkılar vereceğini değerlendiriyorum.
27-06-2016 17:33

Yorum Yazın


Tweetlerimiz