Ufuk Sarıca: Şu ana kadar hesaplarımız tuttu
15.08.2018 - 14:34

2019 yılında Çin’de düzenlenecek FIBA Dünya Kupası’na katılma hakkını elde etmek için önümüzdeki ay Karadağ ve Slovenya ile oynanacak A Milli Erkek Takımımız, basın mensupları ile bir araya geldi.

Şu ana kadar yaptığımız tüm hesapların tuttuğunu ve ikinci tur başlarken İspanya’nın hemen ardında ikinci durumda olduğumuzu hatırlatan Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca ise şöyle konuştu:

“Tabii ki önümüzdeki iki maçın önemi çok büyük. Özellikle Karadağ diğer gruptan getirdiği galibiyet sayısı anlamında bize en yakın takım ve ilk maçımızı evimizde onlarla oynayacağız. Bu maçı mutlaka kazanmamız lazım. Slovenya ise Avrupa Şampiyonu. Geniş kadroları var. O gün hangi kadroyla sahada olacaklarını bilemiyorum ama oradan çıkaracağımız bir galibiyet bize Çin yolunda büyük avantaj getirecektir. Çalışmalarımıza bu doğrultuda başladık.  Şimdilik eksiğiz. Biliyorsunuz belli kurallar nedeniyle NBA oyuncularımız ayın 30’undan sonra bizlere katılacak. Yaklaşık 13 günlük bir süremiz olacak. Kesinleşmiş üç hazırlık maçımız var. Belki dördüncüyü de yapabiliriz. Oyuncularımızın zaten geçmiş dönemdeki performansları, iyi niyetli çalışmaları ilerisi için bizi umutlandırıyor. Yine çok iyi niyetle başladılar. Ben İnşallah maça kadar hazır olacağımızı düşünüyorum. Bizim ilk günden kendimize koyduğumuz bir hedef vardı: Bu şampiyonaya gitmek. Çok çeşitli, değişken kadrolarla sahada olduk. Özellikle sezon içindeki maçlara kısıtlı kadrolarla çıktık. Mesela Ankara’daki son kadro bizim için önemli bir kadroydu. 30’unda toplayacağımız kadro belki Şubat ve Kasım’da bizimle beraber olamayacak. O yüzden bu süreç bizim için çok önemli.”

 

Yorumlar


Hüseyin Beyefendi kiminle oynadınızda hesaplarınız tuttu. Adam gibi bir takımla mı karşılaşmadınız ki. Önünüzde vakit olmasına rağmen geniş bir kadro kurup içinden seçim yapmadınız, bildikleri ve bildiğiniz oyuncuları adeta körmüşçesine ve onun bunun isteğiyle oraya çağırdınız. Orayı fazlası ile hak eden ve orada olabilmek için canla başla çalışan aç oyuncuları davet etmediniz O oyuncuları böyle yaparak milli takımdan soğutuyorsunuz sonrada milli duygular beklersiniz. Hiç kimse sizin köpeğiniz değil kurduğunuz milli takıma bakın, takımı topla karşısına geçte bir bak. Neyse
16-08-2018 08:56

Yorum Yazın


Tweetlerimiz