Ufuk Sarıca: Larkin gibi bir oyuncuyu kim istemez?
16.12.2019 - 21:05

A Milli Takım ve Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, Shane Larkin'in milli takım süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

beIN SPORTS'tan Ulaş Çan'ın sorularını yanıtlayan Sarıca, "Larkin'in Türk olması gerekiyor öncelikle. Türk olmadan onu milli takıma çağıramam. Bana soruyorsan, ben Larkin'i beğeniyorum. Çok iyi bir oyuncu ve müthiş oynuyor. Anadolu Efes'in yarısı gibi. Kim böyle bir oyuncuyla oynamak istemez? Ama bunun için şartlar uygun görülürse... Keşke gelse Şubat'ta milli takımda olsa, elemelerde oynasa. Niye istemeyeyim ben? Böyle bir şey yok. Milli takım antrenörü olarak ben teknik kısımdayım. Ama bildiğim kadarıyla resmi bir başvuru yok. Daha önce de yok. Ben tabii ki milli takımda oynamasına sıcak bakarım. Bir diğer devşirmemiz var. Scottie Wilbekin. O da çok değerli. Müthiş oynuyor. Ben şöyle bakarım; hangisi sağlıklıysa ben onu davet ederim. İkisinden birinin Şubat'ta olması benim için müthiş bir hadise olur. Sezon öncesi oynadığımız pencerelerde işler kolay olmuyor. Doğal olarak ben de takımda olmasını isterim. Benim için sakıncası yok. Şöyle de bir şey var. Başkanımızın endişe ettiği bir şey var. Oyuncuyu Türk yapıyorsunuz ama Scottie örneğindeki gibi yurtdışında gidiyor. Ya da NBA'e gidiyor. O zaman ne olacak? Başkanı anlıyorum, onların orada bir sıkıntısı oluyor. Yaptırımı olmuyor çünkü. Ama Türkiye'de oynuyorsa, kontratı varsa milli takıma davet ettiğimiz zaman süreç daha kolay oluyor" dedi.

Bilindiği gibi dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Efes'in yıldızı Shane Larkin'i milli takımda görmek istediğini belirtmişti.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz