Udoh: "Ne olur beni anlayın"
15.07.2017 - 16:20

Ani bir kararla Fenerbahçe Doğuş'tan ayrılan Ekpe Udoh kişisel blog sitesinden ayrılığıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

İşte o açıklama:

"Yurt içi ve yurtdışındaki tüm Fenerbahçe taraftarlarıma Bu benim için oldukça zor olacak.

Size karşı çok büyük sevgim var ve Fenerbahçe ailemin bireyleri olarak son iki senede daha da büyüdü. Ama artık ileriye bir adım atmamın ve kariyerimi NBA’de devam etmemin zamanı geldi. Bu kararı verme konusu, yani tekrar NBA’de oynama şansım olursa vereceğim karar, son birkaç senedir üzerimde hep bir yüktü.

Ne olur beni anlayın, bu şansı hayattaki her şeyden daha çok istiyorum. NBA’deki ilk tecrübeme göre daha iyi olabilmek için büyük mücadele vereceğim. Dünyanın en iyi liginde oynadığımı ve rekabetçi olduğumu söyleyebilmek istiyorum.

Bu karar tamamen sevdiğim oyunu en üst seviyede oynamak için. Ama gerçek şu ki Fenerbahçe ve Türkiye kesinlikle basketbola olan aşkımı pekiştirdi. Hepimiz, benim tekrar “ben” olmamda bana yardımcı oldunuz. Ve bunun için ömür boyu minnettar olacağım.

Ve genç insanlarım, lütfen olabileceğiniz en iyi kişi olmak için çaba gösterin ve mükemmeliyet için savaşın. Kimseye, sizin herhangi bir şeyi yapamayacağınızı söylemesine izin vermeyin. Uzun yoldan bile gitmeniz gerekse, sonunda buna değecektir.

Her sezon bitiminde Türkiye’ye sizleri görmeye geleceğim. Futbol maçları, basketbol kampları ve yemekler için çünkü sizler olmasaydınız ben burada olmayacaktım. Size çok teşekkür ediyorum ve sizi seviyorum.

ADAMSIN "

Yorumlar


Kedibey Hedefleri doğrultusunda bunu yapmasını anlıyorum ama sene boyunca hep kalacakmış gibi davrandı, söylemleri hep bu yönde anlaşıldı. Bu yüzden Ekpe'nin gidişi iki yüzlülükmüş gibi gözüküyor. Sene ortasında deseydi NBA'den kontrat alırsam gideceğim diye kimse laz etmezdi. Oyun açısından Ekpe fizik olarak NBA 5 numarası olacak ölçü ve güçte değil. 4 numara olacak kadarda her mesafeden şutu yok ve topla gitme yeteneği NBA ölçüsünde sınırlı. Bu sene gördük ki elit takımlar faklı bir tempoda oynuyorlar, uzun oyuncuların etkisi iyice azaldı, artık takımlar 4-5 saniyede hücum ediyorlar, bu oyunu o hızda oynamayanlarda orada sadece figüran olacaklar gözüküyor. Bu hızda bir oyunu belki Utah oynamıyor ve tek şansı yüksek postta pas istasyonu olmak ne kadar başarılı olur bilemedim.
17-07-2017 10:59
ariel Utah Jazz birinci alternatif olarak Kelly Olynyk'a yoğunlaşmıştı, sınırlı serbest oyuncu konumunda olan ve Boston'da 2,1 milyon dolar maaş alan Kelly Olynyk, Udoh'a kıyasla çok daha komplike bir oyuncu, hem daha uzun ve hareketli, hem de bir Center'a kıyasla yüzde 40 civarında bir üç sayı yüzdesi olması ilgileri üstüne çekti, ama Utah Miami'nin kendisine sunduğu 4 yıl için 50 milyon dolarlık kontrat seviyesinin üstüne çıkamadı çünkü Luxury Tax ödemek zorunda kalacaktı, bu nedenle kısa süreli ve mantıklı bir çözüm yolu olarak Udoh ile anlaştılar. Kelly Olynyk'ı ise seneye Miami'de izlemenizi öneririm (Boston'ın son kararını bilmiyorum henüz, çünkü sınırlı serbest oyuncu olduğundan Boston isterse Miami'nin verdiği kontratın aynısını vererek takımda tutma hakkı var.)...
16-07-2017 22:09
Tufan Turkyilmaz Udoh'un boşluğunu ancak Gorgui Dieng doldurur.. Savaşcı ve güçlü bir pivot
16-07-2017 17:02
Cem Bi' Galatasaray taraftari olarak gidisin beni dahi uzmustur, hem saha ici hem saha disi gosterdigin ruh, enerji ve adamlikla hatirlanacaksin, yolun acik olsun...
16-07-2017 12:46
emre Çeviriyi yapan arkadaşın ne yazık ki Türkçesi zayıf tüm medyacıların ve vatandaşların olduğu gibi. Böyle bir cümlede " benim için oldukça zor olacak." denilmez "çok zor" denilir. "Oldukça" sözcüğü "çok" anlamına gelmez. Açın bir sözlüğe bakın arkadaş.
16-07-2017 12:44
sebahattin öztuna çok karakterli bir basketbolcusun ekbe udoh yolun açık olsun.hayalini yaşa sen her zaman bizlerin kalbindesin.
16-07-2017 11:01
ballokum Uzmanların söylediği atletizminin olmaması, yavaş olması EL'de dezavantaj değil ama NBA'de büyük dezavantaj. Çünkü çoğu 5 numaralar ya çok atletik oralarda, ya da sırım gibi kuvvetli. Tabi ki Udoh oyununa çok şeyler ekledi FB'de; bunu en iyi bilecek kendisi. Umarım hayal kırıklığı olmaz.
16-07-2017 01:02
petsy inşallah basarılı olursun euroleague için 'haksız rekabet udoh'
15-07-2017 21:23
kingjames helal olsun kral... umarim başarili olursun
15-07-2017 21:20
Ali Haydar CEYLAN Yorumlara baktım.Sonuç ? EL MVP'si bile NBA'de yedek olacak. Öyleyse ne demeye EL'ye katılmaya çabalıyor takımlar anlamıyorum gerçekten. Ya da yorumlar akılcı değil.
15-07-2017 21:16
Ömer Altuner Ben de cok kizdim Ekpehnin gitmesine.Özellikle bu sekilde bu paraya gitmesine iddiasi olmayan bir takima.Adam Cavs ;OKC (GSW) gibi bir takima senelik &,5 milyon dolara gitseydi kim agizini acabilirdi.Ama sen Jazz e 2 senelik 6,5 milyona gidersen elbette ki herkes saskin vasiyette bakar.Bir de cok zeki bir insan,yani gercekci olmasi gerekir ve bu fizigiyle bu hiziyla NBA de yildiz olamiyacagini bilmesi gerekir.Ne kadar rekabetci olursa olsun.Bakalim Kyrie Irving i bloklayabilecek mi.Biraz zor.
15-07-2017 21:08
Fatih Ben gayet iyi anladım. Adamın hayali iyi bir NBA oyuncusu olmak. Bunun için tırnaklarıyla kazıyarak kazandığı Euroleague MVP apoletini bile bırakıyor. Takımının birinci opsiyonu olmayacağı bir yere yine tırnaklarıyla kazıyarak birşeyler elde etmeye gidiyor. Parayı da öncelikleri arasına koymadan gidiyor. Allah çalışan cesur insanların yanında olur. İnşallah başarılı olursun Ekpe. Bize yaşattıkların için sonsuz teşekkürler.
15-07-2017 20:52
Hasan Gencer Euroleague MVP'si Gobert'in arkasında yedek olmak için çekirdek parasına Utah gibi bir çöl takımına gidiyor. Anlayamadık be kara oğlan ???
15-07-2017 19:47
Ertan Ürkmez Yüzlerce binlerce kez teşekkür güzel insan. Anlayabilecek kapasitesi olmayanlar yine anlamayacaktır. En azından sağduyu sahibi insanlar emeğini ve yaptıklarını unutmayacaktır. Yolun açık olsun, her zaman başarılı olman dileğiyle...
15-07-2017 17:31
ramen Eksikliği çok hissedilecek. Büyüdüğü topraklara basketbolun zirvesine kendini göstermek için gidiyor. 1-2 sezon daha kalsaydı burada imkansız olurdu onun için nba. Belli bir yaşa geldi son hamlesini yaptı nba için umarım başarılı olur. Fenerbahçe için elinden gelenin en iyisini verdi, blokların, oyundan düşmemen, karakterli yapın unutulmayacak ekpe, yolun açık olsun.
15-07-2017 17:14
rim Ne çok ayrılık oldu bu yaz. Fenerbahçe, EL kupasını kazandığında, Ekpe, kendisine uzatılan mikrofona "Bu bizim hikayemiz" demişti. Şimdi o kendi hikayesinin peşinden NBA'e gidiyor. Umarım başarırsın, Ekpe, umarım hikayenin sonu güzel olur. NBA'i takip etmem, ama kahramanlarımızı izlemek için takip edeceğiz anlaşılan.
15-07-2017 17:07

Yorum Yazın


Tweetlerimiz