Udoh: En büyük fark taraftarlar
26.09.2017 - 17:56

Utah Jazz'ın Fenerbahçe Doğuş'tan transferi Ekpe Udoh, yeni takımının medya gününde soruları cevapladı. İşte Ekpe Udoh'un sözleri;

"Utah Jazz’a bana yeniden NBA’de oynama şansı verdiğinden dolayı minnettarım. Türkiye, İstanbul’da geçirdiğim son iki sezon muhteşemdi. Fenerbahçe bana sevgi gösterdi, özgüven verdi. Benim oyuncu olarak gelişmemi sağladı. Bu şansı elde edebildiğim için mutluyum. Fenerbahçe Doğuş koçu Obradovic bana oyunla ilgili küçük detaylar hakkında çok şey öğretti. Maçın başından sonuna kadar konsantrasyonumu korumamı da o öğretti.

NBA’de başka takımlardan da teklif almıştım ancak şimdi bir önemi kalmadı. Burada idmanlarda her gün çalışıyor ve yeni şeyler öğreniyorum. Önceki NBA dönemimde hazır değildim diyemem. Bence hazırdım ancak bunu gösteremedim. Aynaya bakmayı öğrendim. Şimdi oynamaya hazırım.

Türkiye’de en büyük fark taraftarlar. Çok özeller, futbol maçlarındaki atmosferi basketbol salonuna taşıyorlar. Karşılıklı olarak özel bir bağ kurmuştuk, bana gösterdikleri sevgiye ben de aynı şekilde karşılık verdim."


 

Yorumlar


Efes Fan Başarısız olacaktır. Ayrıca burada emekli olmak istiyorum diyip aniden gideni de kimse sevmez
28-09-2017 13:26
cagir sen dünyanın en kafasız basketbolcususun dostum. obradovic gibi bir koç la çalışmaktan, her gün vesely datome gibi oyuncularla antrenman yapmaktan, ahmet gibi kendini geliştiren bir adamla rekabete girmekten, o müthiş atmosferde olmaktan vazgeçtin. obra varken böyle bir tecrübe yaşayabilecekken kaçtın gittin zora gelemedin. basketbol kariyerin boyunca hiç bir zaman fb nin el şampiyonluğunda yaşadığı gibi bir ortamda atmosferde olamayacaksin. pasif bir adam olarak yıllarca oynar durursun artık.
28-09-2017 10:59
KingJames Sana sallayanlara inat seviyoruz seni.. İnşallah başarılı olursun. NBA'de bir Fenerbahçeli daha olur (Ömer, Bojan, Bogdan,Bjelica)
27-09-2017 17:43
erkan NBA de hiçbir şey yapamayacaksın Ekbe.Çünkü NBA için çok yavaşsın. Başarının sebei tamamen avrupa basketbolunun karakteriydi. Orada Obradoviç ve fenerbahçe taraftarı gibi bir destekçin de olmayacak. Kısaca Ekbe seneye geri dönersin.
27-09-2017 14:04
ballokum Bakalım sevgisiz(!) ortamda ne yapacaksın?
27-09-2017 10:04
KingJames Sevdin, sevildin, formanın hakkını verdin , kupayı aldın gittin, helal olsun.. Sana sallayanlara inat seviyoruz seni..
27-09-2017 09:22

Yorum Yazın


Tweetlerimiz