Turnuva devam ediyor / ÖMER ARAZ
05.09.2017 - 00:39

Son yıllarda ilk kez dişimize göre bir Sırbistan takımı yakalamamıza karşılık fırsatı değerlendiremedik.Bir kez daha bu kadar zayıf bir Sırbistan takımıda yakalayamayız.
 
Eksiklerimiz bir kez daha organize hücüm etmemizi engelledi.1-4 pozisyon eksiklerimiz diğer pozisyon oyuncularımız ile yamamaya çalıştık ancak yetemedik.
 
Oyun kurucu pozisyonu eksiğimiz yukarı hamle yapmamızı engelliyor.Beş kısa oynamayı bile denedik sadece rakibin dengesini bozmak adına ancak planladıklarımızı sahaya yansıtamadık.Maçın genelinde organize bir tane hücüm akıllarımızda kalmadı. Aksine her top bireysel zorlamalar ile potaya atıldı.
 
Rakibin 79 hücümüna karşılık 80 sayı yedik. Ürettiğimiz 77 hücümdan 74 sayı çıkartabildik.
 
Toplam ribauntlarda ezildik 40/27.... Asistte 21/13 geride kaldık..... Boyalı alandan üretilen sayılarda 38/22'lik bir zafiyet gösterdik.
 
Doğru zamanlarda topu Semih ile buluşturamadık. Semih'in ve Sertaç'ın hücumda yaptığı perdeler sadece göstermelik perde görüntüsündeydi.Pick and roll oyunumuzu bir kez sahaya yansıtamadık.Kısalarımız bir tek pozisyonda perdelerin sihirinden faydalanamadılar.
 
Ne olursa olsun biz kalan iki maçımızda bir karakter ortaya koyacağımıza inanıyoruz.Turnuva daha bitmedi Kazanılacak iki maç bir çok şeyi değiştirebilir.
 
Ufuk Sarıca elindeki tüm oyuncu kadrosunu maksimum fayda ile bu iki maça yansıtacaktır.
 
Bireysel mücadelenin yanına takım savunmasını ribauntlara konsantre olmaya ve - ısrarla altını çiziyoruz - takım hücumuna odaklanmalıyız.
 
ÖMER ARAZ
  

Yorumlar


Ugur Ben daha cok Dogus un kullandigi iki üctane sutundan süphelendim... karsisinda oyuncu yok bos sutu sok mazi lazim enazindan ... nasil oluyor EFES in oyuncusu anlayamadim sutu hic yok tamam defansif olarak iyi ama offansiv orani cok cok düsük .... düsündürücü
05-09-2017 15:32
Serdar Topaloğlu Çok güzel bir derleme yaptığı için Ömer beyi kutlarım. Ufuk hoca FB-BJK final serisinde BJK takımına ne oynattı ise, milli takıma da onu oynatmaya çalışıyor. Sadece rakibi bozmaya çalışarak maç kazanılamaz. Kendi ülkemizde düzenlenen şampiyonada böylesi kısır bir hücum organizasyonu ile yer almamız ülke basketbolu adına çok üzücü. Sinan gibi yaratıcı bir oyuncunun kullanılamadığını görmek de ayrıca üzüntü veriyor.
05-09-2017 11:25
emirt Yazar, yazıya o kadar olumsuz girmiş ki; gören de 20 sayı fark oldu sanacak. İçerikte aktarılanların tümüne katılsam da, pozitif giden noktalardan bahsettikten sonra bunları gelişmeye açık özellik olarak vermek yapıcı bir yazı olurdu. Aksi taktirde ağır eleştiri yazısı olur ve turnuva devam ederken grubun açık ara; turnuvanından baş favorilerinden birine karşı alınan yenilgi için yazılan bu yazı provakasyondan öteye gitmez.
05-09-2017 09:20

Yorum Yazın


Tweetlerimiz