Türkoğlu'ndan İsmet Badem için taziye mesajı
06.09.2018 - 21:51

Talihsiz bir kaza sonucu kaybettiğimiz İsmet Badem için, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu bir taziye mesajı yayınladı.

İşte Türkoğlu'nun açıklaması: 

"İsmet Ağabey parkelere veda ettikten sonra da basketboldan hiçbir zaman kopmamış bir büyüğümüzdü. Vefatını çok büyük bir üzüntüyle öğrendiğim İsmet Ağabey’e Allah’tan rahmet; ailesine, sevdiklerine ve tüm basketbol camiamıza başsağlığı diliyorum.

İsmet Ağabey hem yorumculuk hem de köşe yazarlığı yaparken kullandığı samimi üslupla basketbolumuzun en güler yüzlü isimleri arasında yer alıyordu. Bu sayede geniş bir kitlenin basketbolu sevmesi ve bu spora başlamasında önemli bir rol oynamıştı. Ayrıca bilgi ve birikimini paylaşmak için kilometrelerce yol kat edip seminerden seminere koşmaktan hiç yorulmazdı. Onu Türk basketbolunun yayılmasında verdiği emeklerle hatırlayacağız. Mekanı cennet olsun."

Öte yandan Türkiye Basketbol Federasyonu kurum olarak aşağıdaki mesajı paylaştı:

"Çanakkale'de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Badem'in naaşı 8 Eylül Cumartesi günü ikindi namazının ardından Çanakkale Seddülbahir’de toprağa verilecektir. 

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak İsmet Badem’e Allah’tan rahmet, ailesi, yakınlarına ve basketbol camiasına başsağlığı dileriz.

İsmet Badem kimdir?
30 Eylül 1945 doğumlu İsmet Badem'in yıldızı, 1972-1973 sezonunda Türkiye Basketbol Ligi'nde Samsunspor ile  parladı. Badem daha sonra Fenerbahçe ve Beşiktaş formaları giydi. 

Basketbol yaşantısını noktaladıktan sonra bir süre Afrika'da, Mozambik'te yaşadı. Maçlarda yaptığı yorumlardaki samimi ve sıcak üslubuyla dikkat çeken Badem, basketbol yazarlığı da yaptı. "

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz